X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Niemczech. Planowany początek szczepień jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 22:36
- Niemcy planują rozpocząć 27 grudnia szczepienia przeciw COVID-19, zaczynając od domów spokojnej starości - poinformowały w środę niemieckie władze. Stosowana będzie szczepionka koncernów Pfizer/BioNTech, którą ma zostać wkrótce zatwierdzona.
Zamknięte sklepy w Monachium
Zamknięte sklepy w MonachiumFoto: PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

Plany szczepień zostały w środę omówione podczas spotkania ministrów zdrowia 16 krajów związkowych Niemiec. - Kraje związkowe rozpoczną szczepienia przeciwko koronawirusowi 27 grudnia - poinformował na konferencji prasowej niemiecki szef resortu zdrowia Jens Spahn.

Jak pisze agencja AFP, jest całkiem możliwe, że data rozpoczęcia szczepień w Niemczech, które obecnie sprawują rotacyjną prezydencję w UE, będzie taka sama dla całej Unii Europejskiej. Wcześniej w środę szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oznajmiła w Parlamencie Europejskim, że 27 państw UE musi rozpocząć szczepienia przeciw COVID-19 tego samego dnia.

1200_Włochy_PAP.png
Włoski rząd rozważa zaostrzenie ograniczeń, kolejny rekord zakażeń na Litwie. COVID-19 na świecie

Proces decyzyjny

We wtorek Europejska Agencja Leków (EMA) zapowiedziała, że w poniedziałek 21 grudnia zbierze się panel ekspertów w celu oceny szczepionki przeciwko COVID-19, wyprodukowanej przez amerykańską firmę Pfizer i niemieckiego partnera tej korporacji, spółkę BioNTech.

Wcześniej spotkanie planowano na 29 grudnia, jednak - jak podaje EMA - jego organizacja jest możliwa wcześniej po tym, jak firmy dostarczyły dodatkowe informacje na temat szczepionki.

Czytaj także:

Agencja poinformowała, że w przypadku, gdy wyda pozytywną decyzję, Komisja Europejska przyspieszy proces decyzyjny w celu przyznania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu we wszystkich państwach członkowskich UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

pkr

Czytaj także

"Sytuacja stała się alarmująca". Gmyz komentuje "radykalny" lockdown w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 14:46
- Lekarze alarmują, że w Niemczech jest zajętych 80 proc. łózek respiratorowych na oddziałach covidowych. Gdyby sytuacja dalej się pogarszała, na przełomie roku zabrakłoby respiratorów w Niemczech - mówił w TVP Info korespondent tej stacji w Niemczech Cezary Gmyz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Londynie najwyższa strefa zagrożenia koronawirusem. "Liczba zakażeń rośnie w tempie wykładniczym"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 07:47
Od dziś Londyn jest w trzeciej, najwyższej strefie zagrożenia koronawirusem. Oznacza to zakaz spotkań pod dachem i konieczność zamknięcia hoteli i lokali gastronomicznych, choć nie sklepów.
rozwiń zwiń