X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niepokój w Waszyngtonie po ataku hakerów. Podejrzenia padają na Rosję

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 23:45
Amerykańskie władze są coraz bardziej zaniepokojone ujawnionym w ubiegłym tygodniu atakiem hackerskim na sieci komputerowe rządu Stanów Zjednoczonych oraz firm prywatnych. O przeprowadzanie ataku podejrzewana jest Rosja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OneStockPhoto

Atak rozpoczął się prawdopodobnie w marcu, gdy hakerzy spenetrowali oprogramowanie firmy SolarWinds zajmującej się zabezpieczaniem sieci informatycznych.

Posłuchaj
00:54 10802405_1.mp3 Władze USA zaniepokojone atakiem hakerskim. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Oprogramowanie to ściągnęło ponad 18 tysięcy klientów SolarWinds, w tym agencje rządu Stanów Zjednoczonych.

Amerykańskie władze uznały sytuację za tak poważną, że doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien skrócił wizytę w Europie i we wtorek w trybie pilnym powrócił do Waszyngtonu.

shutterstock internet bezpieczeństwo 1200.jpg
Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci? Oto 5 sposobów

Czytaj również:

Oświadczenie Bidena

Agencja Bezpieczeństwa Infrastruktury wydała w komunikat, w którym uznała, że atak hakerski zagraża bezpieczeństwu infrastruktury władz federalnych, stanowych i lokalnych.

FBI prowadzi śledztwo, które ma wskazać podmioty odpowiedzialne za atak. Wielu ekspertów twierdzi, że stoi za nim Rosja. Prezydent elekt Joe Biden wydał oświadczenie, w którym napisał, że odpowiedzialni za atak muszą zapłacić wysoką cenę za wrogie działania i zapowiedział koordynację działań z sojusznikami USA.

ms

Czytaj także

Atak hakerski na Europejską Agencję Leków. Wykradziono dane Pfizera i BioNTechu dot. szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 21:43
Hakerzy, którzy zorganizowali cyberatak na Europejską Agencję Leków (EMA), wykradli dokumenty firm Pfizer i BioNTech dotyczące szczepionki na COVID-19 - poinformowały obie firmy, odmówiły jednak komentarza na ten temat.
rozwiń zwiń