more_horiz
Wiadomości

Trudna sytuacja ekonomiczna Libanu. PAH pomaga mieszkańcom w zdobyciu nowych umiejętności

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 05:36
Na przedmieściach Bejrutu powstał specjalny ośrodek szkoleniowy. Otworzyła go Polska Akcja Humanitarna.
Szkolenia PAH w Libanie
Szkolenia PAH w LibanieFoto: Polska Akcja Humanitarna

W trakcie trwającego w Libanie kryzysu finansowego polska organizacja chce pomóc mieszkańcom w zdobyciu nowych umiejętności i nowej pracy. Pieniądze na ten cel wyłożyło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
PAH ukraina paczki dla seniorów pandemia 1200.jpg
PAH wspiera dotkniętych przez pandemię na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Afryce

Potężny kryzys w Libanie

Libańczycy oraz mieszkający w Bejrucie syryjscy uchodźcy uczą się w ośrodku prowadzenia własnego biznesu, a także druku 3D i robotyki. - Wiem już, jak otworzyć biznes, stworzyć plan i mogę już próbować zrobić coś na własną rękę - mówi 24-letnia Farah, która studiuje ekonomię.

Tworzony przez Polską Akcję Humanitarną ośrodek powstał w czasie, gdy Liban zmaga się z potężnym kryzysem gospodarczym. Wartość waluty systematycznie spada, a kolejne osoby tracą pracę. Trudną sytuację w Libanie dodatkowo pogorszył jeszcze sierpniowy wybuch w porcie w Bejrucie. Eksplozja trzech tysięcy ton niezabezpieczonych azotanów zrujnowała sporą część miasta, a wielu mieszkańców pozbawiła dorobku całego życia.

Posłuchaj
00:49 10804866_1.mp3 Liban: PAH pomaga w trudnym czasie kryzysu ekonomicznego. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Czytaj także:

Zajęcia w ośrodku szkoleniowym PAH Zajęcia w ośrodku szkoleniowym PAH


"Chcemy dać im szansę"

Ośrodek, który jest tworzony dzięki pomocy z Polski, ma teraz zwiększyć szanse Libańczyków i Syryjczyków na bardzo trudnym rynku pracy. - My chcemy dać tym młodym ludziom szansę na wyróżnienie się na rynku pracy, dlatego nasze zajęcia są bardzo innowacyjne - mówi Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Na miejscu są prowadzone zajęcia psychologiczne dla osób zmagających się z traumami. Polska Akcja Humanitarna szacuje, że w sumie we wszystkich szkoleniach weźmie udział około 600 osób.

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem