X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakażeń mogło być 10 razy więcej. Zatrważające doniesienia nt. epidemii w Wuhanie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 11:38
Zakażonych koronawirusem mogło być nawet pół miliona mieszkańców chińskiego miasta Wuhan, prawie 10 razy więcej, niż wskazuje oficjalny bilans potwierdzonych infekcji w tym mieście - sugerują wyniki badań pod kątem przeciwciał, opisywane we wtorek przez media.
Największa fala pandemii w Chinach kontynentalnych minęła w marcu.
Największa fala pandemii w Chinach kontynentalnych minęła w marcu.Foto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Chińska Komisja Kontroli i Przeciwdziałania Chorobom (CCDC) przebadała 34 tys. mieszkańców Wuhanu, prowincji Hubei i kilku innych obszarów kraju. W Wuhanie u 4,43 proc. badanych stwierdzono obecność przeciwciał, co wskazuje, że przeszli oni zakażenie koronawirusem.

koronawirus_szczepionka_free_shutt1200.jpg
"Włoska odmiana w Lombardii". Europie grozi kolejna mutacja koronawirusa?

Nawet pół miliona zakażonych?

Taki odsetek infekcji oznaczałby, że w 11-milionowym Wuhanie zakażonych było nawet około 500 tys. osób. Oficjalny bilans potwierdzonych przypadków COVID-19 w tym mieście wynosi tymczasem nieco ponad 50 tys., przy czym uwzględniono w nim tylko osoby, u których zaobserwowano objawy.

Czytaj także:

Badanie na obecność przeciwciał przeprowadzono w kwietniu, gdy wirus był już w Chinach zasadniczo pod kontrolą, a wyniki ogłoszono w poniedziałek na kanale społecznościowym CCDC. Nie podano, czy badanie ukazało się w czasopismach naukowych. Sprawę opisują również stacja CNN i agencja Bloomberga.

walizki hotel 1200 shutterstock.jpg
Brytyjczycy masowo uciekli z kwarantanny. Opuszczali szwajcarskie hotele pod osłoną nocy

Niższy odsetek osób z przeciwciałami odnotowano poza Wuhanem. W innych miastach prowincji Hubei wynosił on 0,44 proc., natomiast na sześciu obszarach poza tą prowincją - w Pekinie, Szanghaju, Liaoningu, Jiangsu, Guangdongu i Syczuanie - przeciwciała wykryto tylko u dwóch spośród 12 tys. przebadanych osób.

Wyrok za opisywanie sytuacji w Wuhanie

Największa fala pandemii w Chinach kontynentalnych minęła w marcu, ale od tamtej pory w kraju sporadycznie pojawiały się małe ogniska choroby. Od początku kryzysu potwierdzono oficjalnie 87 003 zakażenia, a 4634 pacjentów zmarło.

Czytaj także:

Władze Wuhanu były krytykowane za spóźnioną reakcję na wybuch epidemii oraz próby jej tuszowania. Wuhańska policja ukarała kilku lekarzy, którzy próbowali ostrzegać kolegów po fachu przed szerzącym się wirusem. W poniedziałek sąd w Szanghaju skazał chińską dziennikarkę obywatelską Zhang Zhan na cztery lata więzienia za opisywanie sytuacji w Wuhanie w początkowej fazie kryzysu.

paw/

Czytaj także

"Chiny tuszowały wybuch COVID-19 w Wuhanie". Spięcie ambasadorów Chin i USA na Twitterze

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 19:13
Pandemia koronawirusa tylko spotęgowała napięte stosunki między Waszyngtonem a Pekinem. Do napiętej dyskusji doszło na Twitterze między ambasadorami Chin i USA w Polsce. "Chińczycy, którzy podnieśli alarm, zniknęli. Nie jesteśmy stronniczy, widzimy fakty" - stwierdziła Georgette Mosbacher w odpowiedzi na słowa ambasadora Chin, który napisał o "olbrzymim kłamstwie obecnej administracji USA".
rozwiń zwiń