X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjczycy masowo uciekli z kwarantanny. Opuszczali szwajcarskie hotele pod osłoną nocy

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 09:39
- W Szwajcarii setki turystów z Wielkiej Brytanii przedwcześnie opuściło kwarantannę - informuje w poniedziałek tygodnik "Spiegel". Wyjeżdżali nocą, a hotelarze w Verbier, ośrodku narciarskim w kantonie Valais, zauważyli to, kiedy tace ze śniadaniami, zostawione przed drzwiami pokoi, pozostały nietknięte.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/evrymmnt

Każdy, kto przyjechał z Wielkiej Brytanii do Szwajcarii po 14 grudnia, musi poddać się kwarantannie. Dotyczy to również tysięcy urlopowiczów, którzy zostali zaskoczeni nowymi przepisami. Dzięki nowym zasadom Szwajcaria chce się chronić przed bardziej zakaźnym wariantem koronawirusa z Wielkiej Brytanii.

10 tys. osób

Według władz 92 samoloty przybyły do Szwajcarii z Wielkiej Brytanii od 14 grudnia do momentu wprowadzenia zakazu lotów, czyli 20 grudnia. Władze przyjmują, że było to około 10 tys. pasażerów. 21 grudnia nakazano, aby wszyscy, którzy przybyli po 14 grudnia, zostali poddani kwarantannie przez 10 dni od daty przybycia.

koronawirus_szczepionka_free_shutt1200.jpg
"Włoska odmiana w Lombardii". Europie grozi kolejna mutacja koronawirusa?

Brytyjczycy nie chcieli spędzać wakacji w pokoju hotelowym w Szwajcarii. Setki turystów z Wielkiej Brytanii przedwcześnie opuściło kwarantannę koronawirusową i wyjechało pod osłoną nocy - pisze "Spiegel".

Opuszczony ośrodek narciarski

Hotelarze w Verbier, ośrodku narciarskim w kantonie Valais, popularnym wśród brytyjskich turystów, zauważyli, że tace ze śniadaniami postawione przed drzwiami pokoi hotelowych pozostały nietknięte i w ten sposób zorientowali się, że goście zniknęli - poinformował Jean-Marc Sandoz, rzecznik gminy Bagnes, do której należy Verbier.

Czytaj także:

Według niego władze Bagnes zidentyfikowały przed Bożym Narodzeniem 420 gości z Wielkiej Brytanii, którzy musieli zostać poddani kwarantannie. Około 50 wyjechało natychmiast, a z 370 pozostałych w niedzielę na terenie gminy udało się zlokalizować jedynie kilkunastu.

- Rozumiemy ich złość - powiedział Sandoz niemieckiej agencji prasowej. Ostro skrytykował wymóg krótkoterminowej i wstecznej kwarantanny i dodał, że gminy nie otrzymały żadnej pomocy we wdrażaniu przepisów. - Rodziny z małymi dziećmi nagle utknęły na 20 metrach kwadratowych - zauważył. - To było nie do zniesienia - dodał Sandoz.

pg

Czytaj także

Węgry otrzymały rosyjską szczepionkę, wirus coraz częściej atakuje dzieci. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 19:00
Węgry otrzymały 6 tys. dawek rosyjskiej szczepionki przeciwko COVID-19. Zgodnie z przepisami UE rosyjski preparat przed wprowadzeniem do obrotu musi zostać zatwierdzony przez Europejską Agencję Leków. Niepokojące informacje płyną z Hiszpanii - okazuje się, że już co 8 zakażony to dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Niemczech kilku osobom omyłkowo podano pięciokrotną dawkę szczepionki. Część z nich jest w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 15:46
Ośmiu pracownikom domu opieki w Stralsundzie na północy Niemiec omyłkowo podano pięciokrotną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Cztery osoby trafiły do szpitala na obserwację - informuje w poniedziałek dziennik "Bild".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska szczepionka w użyciu w Argentynie, Sri Lanka pilotażowo przyjmuje turystów. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 18:00
Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę COVID-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 80,9 mln ludzi na świecie, ponad 1,76 mln zakażonych zmarło.
rozwiń zwiń