X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Watykan: papież, mimo choroby, przewodniczył południowej modlitwie Anioł Pański

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 14:03
Papież Franciszek, który z powodu rwy kulszowej nie mógł odprawić wczorajszych nieszporów ani dzisiejszej porannej mszy w bazylice św. Piotra, przewodniczył południowej modlitwie Anioł Pański. Transmitowana była z Pałacu Apostolskiego bez udziału wiernych.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Franciszek poświęcił katechezę obchodzonymi dziś w Kościele świętami Bożej Rodzicielki i Światowego Dnia Pokoju. Powiedział, że Matka Boża swoją matczyną delikatnością zachęca nas do porzucenia nienawiści i podziałów i braterskiej solidarności.

Posłuchaj
00:53 Papież mimo choroby przewodniczył południowej modlitwie Anioł Pański.mp3 Papież mimo choroby przewodniczył południowej modlitwie Anioł Pański (IAR)

 

Watykan PAP-1200.jpg
"Pandemia wywołała w nas współczucie". Uroczyste nieszpory i Te Deum w Watykanie

- Pokój to nie tylko brak wojny, ale życie pełne sensu, w osobistym spełnieniu i dzieleniu się z innymi - mówił. Zaznaczył, że w ten sposób w dzisiejszym świecie, pełnym przemocy, egoizmu i niegodziwości można osiągnąć upragniony pokój. Dodał, że pokój jest darem, o który trzeba nieustannie prosić Boga.

Na zakończenie papież złożył życzenia szczęśliwego i spokojnego nowego roku. Zachęcił wiernych do modlitwy za pokój w Jemenie, gdzie znów doszło do eskalacji przemocy.

pg

Czytaj także

Papież: w dobie pandemii grozi nam jeszcze wirus obojętnego egoizmu

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 14:50
Papież Franciszek mówił w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, że podczas pandemii światu grozi "jeszcze gorszy wirus: obojętnego egoizmu". - Nadszedł czas, by usunąć nierówności, uzdrowić niesprawiedliwość, która podważa u podstaw zdrowie całej ludzkości - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykan: papież Franciszek z powodu kontuzji nie będzie przewodniczył nieszporom i mszy noworocznej

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 13:43
Papież Franciszek z powodu niedyspozycji nie będzie przewodniczył dzisiejszym nieszporom w bazylice św. Piotra. Krótką informację w tej sprawie opublikowało watykańskie Biuro Prasowe.
rozwiń zwiń