X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: apel intelektualistów ws. pomocy byłym więźniom GUŁagu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 15:11
Rosyjscy intelektualiści i obrońcy praw człowieka napisali list do rządu w sprawie pomocy więźniom sowieckiego GUŁagu. Autorzy podkreślili, że chodzi o rekompensatę za mieszkania odebrane w okresie stalinowskiego terroru. Pod listem podpisali się między innymi: żona noblisty Aleksandra Sołżenicyna - Natalia, pisarka Ludmiła Ulicka, reżyser Aleksandr Sokurow i były szef kremlowskiej rady ds. praw człowieka Michaił Fiedotow.
Więźniowie obozu w ZSRR.
Więźniowie obozu w ZSRR. Foto: Everett Collection/shutterstock

Autorzy listu zwracają uwagę, że do tej pory ponad półtora tysiąca Rosjan - byłych więźniów sowieckich łagrów - nie może wrócić do miejscowości, z których wywiezione były ich rodziny. Głównym powodem jest brak odpowiednich środków finansowych na zakup mieszkania.

kreml zima stock 1200.jpg
"Wypacza obraz II wojny światowej". Żaryn o polityce historycznej Kremla

Zgodnie z prawem obowiązującym w Rosji o tym, kto i w jakiej kolejności dostanie mieszkanie socjalne decydują regionalni urzędnicy. - W kolejce na taki lokal czeka się od 25 do 30 lat i ci ludzie nie dożyją do tego czasu - podkreślają autorzy listu.

Posłuchaj
00:47 rosja.mp3 Rosyjscy intelektualiści napisali list w sprawie pomocy byłym więźniom GUŁagu (IAR)

 

- Wzywamy Dumę Państwową, aby przyjęła takie prawo zgodnie, z którym powracające z miejsc zesłania ofiary represji będą mogły otrzymać mieszkanie w jak najkrótszym czasie - apelują rosyjscy intelektualiści i obrońcy praw człowieka. Pod listem, który skierowany jest do prezydenta, rządu i parlamentu podpisało się 110 osób.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rewelacje rosyjskich ministerstw". Ekspert o narracji historycznej Putina

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 21:14
- To może być zapowiedź kolejnych rewelacji rosyjskich ministerstw - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner z PISM na temat broszury Putina o polityce historycznej. Gościem audycji "Spojrzenie na Wschód" był także dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasada Rosji pisze o "wyzwoleniu Polski" przez Sowietów. Stanowcza reakcja prezesa IPN

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 23:00
Ambasada Rosji w Polsce podała na Twitterze informację, że Armia Czerwona w styczniu 1945 r. wyzwalała Polskę od hitlerowców. W ocenie IPN, informacja o "wyzwalaniu" stoi w sprzeczności z wiedzą historyczną, ponieważ Kreml i posłuszne mu wojska sowieckie w tym czasie zniewalały Polskę.
rozwiń zwiń