more_horiz
Wiadomości

Wirtualne zwiedzanie posiadłości Elvisa Presleya. Bilet kosztuje 100 dolarów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 16:56
- Położoną w Memphis w stanie Tennessee posiadłość Elvisa Presleya, w której mieści się muzeum Króla Rock'and'Rolla, w czasie pandemii koronawirusa można będzie zwiedzać wirtualnie. Bilety na wycieczki online po Graceland kosztują 100 dolarów - poinformowała w piątek agencja AP.
Muzeum Elvisa Presleya
Muzeum Elvisa Presley'aFoto: Capital pictures/Forum

Muzeum podało, że dwugodzinne wycieczki z przewodnikiem zabiorą wirtualnych zwiedzających do dawnego domu Presleya oraz do Meditation Garden, gdzie znajdują się groby Elvisa, jego babci, ojca i matki, a także płyta upamiętniająca brata bliźniaka legendy muzyki, który urodził się martwy. Bilet obejmuje również zwiedzanie samolotu Presleya i spacer po kompleksie, w którym znajdują się eksponaty związane z piosenkarzem.

pap_19730000_008 Presley 1200.jpg
Elvis Presley - król rock'and'rolla

Graceland zwykle gości setki tysięcy odwiedzających rocznie, muzeum odnotowało jednak spadek liczby turystów podczas epidemii koronawirusa. W ubiegłym roku posiadłość była zamknięta przez kilka tygodni, obecnie można ją oglądać osobiście, ale liczba zwiedzających jest ograniczona.


Pierwsze wirtualne wycieczki zaplanowano na 27 stycznia, 25 lutego i 25 marca.

Presley kupił posiadłość Graceland w 1957 roku za ok. 100 tys. dolarów i mieszkał w niej do śmierci w 1977 roku.

kb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem