X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: liczba ofiar COVID-19 wzrosła o jedną trzecią w ciągu miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 23:53
W Stanach Zjednoczonych po zakażeniu koronawirusem zmarło już ponad 400 tys. osób - wynika z wtorkowych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore. Ostatnie 100 tys. przypadków śmiertelnych stwierdzono w ciągu zaledwie miesiąca.
Liczba ofiar COVID-19 w USA przekroczyła 400 tys., przy ponad 24 mln. zakażeń
Liczba ofiar COVID-19 w USA przekroczyła 400 tys., przy ponad 24 mln. zakażeńFoto: Rauters/ FORUM

asa (1).jpg
Rekordowa liczba zgonów z powodu COVID-19 na Wyspach

USA są obecnie krajem najbardziej dotkniętym przez pandemię. Od jej początku koronawirusem zakaziło się ponad 24 mln ludzi, jednak nierzadko wśród ekspertów pojawiają się opinie, że rzeczywista liczba zakażonych jest o wiele wyższa, natomiast niedoszacowanie wynika z powodu braku testów na Sars-CoV-2 w pierwszych tygodniach epidemii.

Śmiertelna druga fala zakażeń

Pierwsza śmierć na COVID-19 w USA została ogłoszona pod koniec lutego ubiegłego roku, a po około trzech miesiącach było już 100 tys. przypadków śmiertelnych. Kolejna bariera, czyli 200 tys. zgonów, została przekroczona po następnych czterech miesiącach, gdy słabła pierwsza fala pandemii.

Minęły niespełna kolejne trzy miesiące i w USA ogłoszono 300 tys. przypadków śmiertelnych. A potem nikt w Ameryce nie miał już złudzeń, że druga fala jest o wiele bardziej śmiertelna, bowiem kolejnych 100 tys. osób zmarło w ciągu zaledwie miesiąca.


opr. Johns Hopskin University

Opóźnienia w programie szczepień

Według opublikowanego we wtorek sondażu Washington Post-NBC, około połowy Amerykanów uważa, że koronawirus w USA jest obecnie całkowicie poza kontrolą. Nastrojów nie poprawia kampania szczepień, która według Amerykanów jeszcze przez wiele miesięcy nie będzie w stanie powstrzymać pandemii.

Do tej pory tylko nieco ponad 3 proc. populacji, czyli około 10,6 mln ludzi, otrzymało jedną z dwóch szczepionek, dopuszczonych do obrotu w Stanach Zjednoczonych (Pfizer wspólnie z BioNTech i Moderna), z czego 1,6 mln ludzi otrzymało dwie wymagane dawki.

Czytaj także:

Joe Biden, który w środę zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA, obiecał przyspieszenie szczepień i zapewniał, że w ciągu pierwszych 100 dni jego prezydentury zaszczepionych zostanie 100 mln osób. Chce, aby w salach gimnastycznych, na stadionach i w szkołach powstało wiele nowych punktów szczepień, a do pomocy zamierza zmobilizować 100 tys. dodatkowych osób. 


mbl

Czytaj także

Komisja Europejska apeluje o przyspieszenie strategii szczepień i publikuje rekomendacje

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 19:46
Bruksela proponuje, by do marca 80 procent obywateli każdego kraju powyżej 80 lat zostało zaszczepionych. Swoje rekomendacje Komisja opublikowała dwa dni przed widoeszczytem na temat koronawirusa z udziałem unijnych przywódców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: obostrzenia pandemiczne także w lutym. Kanclerz przedłużyła lockdown

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 23:29
Twardy lockdown w Niemczech zostanie przedłużony co najmniej do 14 lutego - poinformowała kanclerz Angela Merkel po ośmiogodzinnej konferencji z premierami landów. Szefowa rządu zapowiedziała także nowe obostrzenia.
rozwiń zwiń