X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: blisko co drugi Republikanin dołączyłby do nowej partii Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 07:09
Zgodnie z badaniem opinii publicznej, opublikowanym w niedzielę, 46 proc. Republikanów byłoby gotowych opuścić GOP i dołączyć do Trumpa, jeśli powołałby on nową partię. 27 proc. pozostałoby w dotychczasowym ugrupowaniu. Reszta nie była zdecydowana - wynika z sondażu Uniwersytetu Sufflok i dziennika "USA Today".
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Reuters/ FORUM

Przeprowadzony wśród 1000 wyborców Trumpa sondaż Suffolk University - "USA Today" miał miejsce od 15 do 19 lutego. Margines błędu wynosi 3 punkty procentowe.

Donald Trump free 1200.jpg
Donald Trump wygłosi przemówienie. Tematem przyszłość Partii Republikańskiej

- Czujemy, że Republikanie nie walczą o nas wystarczająco, a wszyscy widzimy, jak Donald Trump walczy o nas każdego dnia z największą mocą. (…) Mamy establishment republikański, który po prostu zgadza się z establishmentem demokratycznym i tym wszystkim i nigdy się nie sprzeciwia - przekonywał w rozmowie z "USA Today" republikański właściciel małej firmy z Milwaukee w stanie Wisconsin.

Trump vs. McConnel

Portal Hill przypomniał, że po uniewinnieniu w drugim procesie o impeachment Trump skarcił przywódców republikanów, a w szczególności przywódcę republikańskiej mniejszości w Senacie Mitcha McConnella. Głosował on za uniewinnieniem w impeachmencie byłego prezydenta, ale zarzucił mu w późniejszym przemówieniu m.in. "moralną” odpowiedzialność za zamieszki 6 stycznia na Kapitolu. Zginęło wówczas pięć osób. - Jeszcze mu to nie uszło na sucho - oświadczył McConnell.

Czytaj więcej: 

Trump nie pozostał dłużny byłemu sprzymierzeńcowi z GOP. - Mitch to ponury polityczny wyrobnik bez uśmiechu, a jeśli republikańscy senatorowie zostaną z nim, to ponownie nie wygrają. (…) Nigdy nie zrobi tego, co trzeba, ani tego, co jest dobre dla naszego kraju. Kiedy, będzie to konieczne i stosowne, wesprę głównych rywali, którzy popierają (maksymę) "Uczyńmy znowu Amerykę wielką" (Make America Great Again - MAGA) oraz naszą politykę "Pierwsza Ameryka" (America First). Chcemy błyskotliwego, mocnego, myślącego i współczującego przywództwa – akcentował Trump.

1200_Biden_PAP.png
"Biden udaje, że chce zjednoczyć Amerykanów". Amerykanista skomentował słowa prezydenta USA

Niesprecyzowane plany Trumpa

Sam były prezydent nie sprecyzował jeszcze swoich planów. Zapowiedział natomiast udział w Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC) w Orlando na Florydzie. W przyszłą niedzielę ma się tam wypowiedzieć na temat przyszłości Partii Republikańskiej i ruchu konserwatywnego.

Jego doradcy zapowiedzieli poparcie konserwatystów w przyszłorocznych wyborach do Kongresu. Deklarowali, że chcą odzyskać kontrolę nad obydwoma izbami Kongresu. - Przyjrzymy się zwalnianym mandatom, mandatom zajmowanym przez Demokratów i być może takim, które wymagają udoskonalenia i bardziej przyjaznych dla MAGA. Nie mam pojęcia, dlaczego McConnell w taki sposób zdecydował się uderzyć w prezydenta, ale kiedy to zrobisz, możesz spodziewać się, że zostaniesz (w odwecie) trafiony - przestrzegał doradca Trumpa Jason Miller.


mbl

Czytaj także

Nancy Pelosi: powołamy komisję do zbadania przyczyn ataku na Kapitol

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 04:00
Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi zapowiedziała w poniedziałek ustanowienie zewnętrznej, niezależnej komisji dla zbadania "faktów i przyczyn" ataku z 6 stycznia na Kapitol. W zajściach zginęło pięć osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Demokraci stosują wobec byłego prezydenta podwójne standardy". Bender o sytuacji wokół Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 11:30
- Być może Donald Trump zostanie poddany procedurze związanej z 14. poprawką do Konstytucji - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, znawca polityki amerykańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: są działania, by ludzie o poglądach konserwatywnych nie mogli się bezpiecznie wypowiadać

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 22:21
- W centrum uwagi jest to, co zdarzyło się w Stanach Zjednoczonych - odebranie głosu urzędującemu prezydentowi - powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński w rozmowie z telewizją wPolsce.pl, wskazując przykład ograniczania wolności we współczesnym świecie.
rozwiń zwiń