X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Amerykański dziennik: USA powinny szybko ujawnić informacje wywiadu o laboratorium w Wuhanie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 01:42
Dziennik "Washington Post" wezwał do odtajnienia danych wywiadowczych o laboratorium w chińskim Wuhanie, gdzie prowadzono badania nad koronawirusami.
Zdjęcie z Wuhanu zrobione krótko po otwarciu miasta w kwietniu 2020 roku
Zdjęcie z Wuhanu zrobione krótko po otwarciu miasta w kwietniu 2020 rokuFoto: Joseph Braun / Shutterstock.com

Liberalny dziennik utrzymuje, że władze Stanów Zjednoczonych "dysponują tajnymi informacjami wywiadowczymi" o chorobach jesienią 2019 roku w instytucie w chińskim Wuhanie, gdzie prowadzono badania nad koronawirusami pochodzącymi od nietoperzy. "Informacje wywiadowcze powinny zostać odtajnione i to szybko" - apeluje gazeta.

Nieznane pochodzenie wirusa

"Washington Post" przypomina, że 15 stycznia ówczesny sekretarz stanu USA Mike Pompeo w oświadczeniu stwierdził, że Waszyngton "ma powody, by sądzić, że kilku badaczy z instytutu w Wuhanie chorowało jesienią 2019 przed pierwszym zidentyfikowanym przypadkiem epidemii i miało objawy zgodne zarówno z COVID-19, jak i powszechnymi chorobami sezonowymi".

Pochodzenie SARS-CoV-2 - jak zauważa "Washington Post" - pozostaje nieznane. Wśród jednych z teorii jest ta, że przeszedł on ze zwierząt na ludzi, ale pojawia się też ta o "nieumyślnym wycieku lub wypadku w chińskim laboratorium".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
koronawirus free 1200
Raport WHO na temat przyczyn pandemii. Chiny odmówiły dostępu do części danych

Czytaj także:

"Potrzebna jest pełna przejrzystość ze strony Chin, ale też USA"

"Odpowiedzi (na pytania skąd pochodzi wirus - red.) będą ważne, aby zapobiec w przyszłości pandemii i trzeba do nich zdecydowanie dążyć, mimo że Chiny ukrywały wczesne etapy pandemii i wysuwały wątpliwe teorie sugerujące, że (koronawirus) pochodzi spoza Chin" - pisze amerykański dziennik.

Kiedy zespół Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zakończył niedawno swoją wstępną wizytę śledczą w , szef zespołu przekazał, że scenariusz wycieku laboratoryjnego jest wysoce nieprawdopodobny. Jednak rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział 9 lutego, że administracja prezydenta Joe Bidena "wykorzysta informacje zebrane i przeanalizowane przez naszą społeczność wywiadowczą, aby ocenić raport" z WHO.

"Potrzebna jest pełna przejrzystość ze strony Chin, ale także Stanów Zjednoczonych. Informacje wywiadowcze stojące za oświadczeniami Pompeo powinny zostać odtajnione, z odpowiednią ochroną źródeł i metod. Prawda ma znaczenie, a Stany Zjednoczone nie powinny ukrywać żadnych istotnych dowodów" - konkluduje "Washington Post".

ms

Czytaj także

Chińczycy byli "bardzo gościnni" dla koronawirusa. Uczestnik misji WHO w Wuhanie o źródłach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:44
- Sądzę, że pandemia COVID-19 zaczęła się w Chinach, a koronawirus pochodzi prawdopodobnie od nietoperzy - powiedział australijski mikrobiolog Dominic Dwyer, jeden z uczestników zakończonej niedawno misji pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie.
rozwiń zwiń