Szczepionki przeciw COVID-19, nowe mutacje, paszporty szczepień. Dziś wideoszczyt UE
Zwiększanie mocy produkcyjnych szczepionek przeciwko COVID-19, nowe mutacje wirusa, paszporty szczepień - to tematy rozpoczynającego się dziś po południu wideoszczytu (początek ok. godz. 15.00). Przywódcy 27 krajów mają także rozmawiać o ograniczeniach wprowadzanych przez unijne kraje w związku z koronawirusem.
2021-02-25, 04:55
Powiązany Artykuł
![Charles Michel 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/b4bd45fe-4250-4b8e-bc0f-ba236850f407.jpg)
Szybka dostawa szczepionek i ścisła współpraca. Szef RE przedstawił priorytety w walce z COVID-19
Przewodniczący Rady Europejskiej, który zwołał wideoszczyt, podkreślił, że stabilność dostaw szczepionek do Unii jest obecnie kluczowa i konieczne jest zwiększenie mocy produkcyjnych zwłaszcza w związku z nowymi mutacjami.
Posłuchaj
- Unia Europejska przyspieszy zatwierdzanie szczepionek na koronawirusa
- EMA bada nową szczepionkę przeciw COVID-19. Chodzi o preparat CureVac
- Największym wyzwaniem, przed którym stoimy, to przyspieszenie dostaw, tak by kraje członkowskie mogły realizować swoje kampanie szczepień. Dlatego priorytetem powinno być zwiększenie produkcji, by umowy zostały dotrzymane - mówił przed kilkoma dniami Charles Michel.
Powiązany Artykuł
![leyen 1200 shutterstock.jpg](http://static.prsa.pl/images/3dc9b1bd-8ab3-4d57-9940-10008edf2359.jpg)
Szefowa KE tłumaczy się z opóźnień dostaw szczepionek. "W polityce zawsze są wzloty i upadki"
Przywódcy mają też rozmawiać na temat paszportów szczepień, ich uznawania i wykorzystywania w całej Unii. Ograniczenia wprowadzane w związku z koronawirusem i zamykane granice przez państwa członkowskie to kolejny temat wideoszczytu.
REKLAMA
- Wyzwaniem jest utrzymanie równowagi między ograniczeniami dotyczącymi podróży a funkcjonowaniem jednolitego rynku - powiedział wczoraj jeden z wysokich rangą urzędników.
Wideoszczyt na temat koronawirusa ma się zakończyć dziś. Jutro od rana zaplanowano drugą wideokonferencję na temat bezpieczeństwa i obrony oraz południowego sąsiedztwa. Do europejskich przywódców dołączy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, by rozmawiać o współpracy Unii z Sojuszem Północnoatlantyckim. Zaplanowano również dyskusję na temat cyberataków i zagrożeń hybrydowych.
pb
REKLAMA