X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Handel narkotykami i bronią, pranie pieniędzy. Akcja niemieckiej policji przeciwko siatce neonazistów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 12:02
Zakrojoną na szeroką skalę operację przeciwko sieci neonazistów prowadzą niemieckie organy ścigania w Turyngii, Saksonii-Anhalt i Hesji. Według władz chodzi m.in. o handel narkotykami i bronią, a także pranie brudnych pieniędzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Ben Druecker

W ramach dużej operacji policji przeszukano dotąd 27 mieszkań i innych obiektów w miejscowości Gotha w Turyngii, a także w Saksonii-Anhalt i Hesji – pisze Der Spiegel.

pap spalony samochód 663.jpg
"Być może to akt zwykłego wandalizmu". Ambasador RP komentuje podpalenie samochodu w Berlinie

Według śledczych w Turyngii aresztowano dziesięć osób. Jeszcze jedna osoba została zatrzymana za posiadanie narkotyków. Organy ścigania skonfiskowały m.in. limuzynę, narkotyki i gotówkę.


Der Spiegel podaje, że w operacji uczestniczyło ok. 500 osób, w tym funkcjonariusze sił specjalnych w Saksonii-Anhalt, specjaliści policyjnej agencji śledczej, a także psy policyjne.

Zatrzymani to ludzie w wieku 24-55 lat. Według policji są oni członkami neonazistowskich organizacji Turonen i Garde 20.

Środki z handlu narkotykami członkowie gangu mieli potem legalizować. Według informacji przekazanej przez regionalne radio publiczne w praniu brudnych pieniędzy ważną rolę odgrywał znany prawicowy prawnik - jego kancelaria została przeszukana. Na jego trop trafiono dzięki podsłuchowi kontrwywiadu.

Według mediów operacja była przygotowywana od miesięcy, a podejrzani przez lata kontrolowali sporą część rynku handlu narkotykami w Turyngii, w tym dystrybucją metaamfetaminy. Mieli także handlować bronią i prowadzić dom publiczny w miejscowości Gotha.

kb

Czytaj także

Bundestag usuwa relikty nazistowskich ustaw. "Bardzo wyraźne podłoże antysemickie"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 16:35
Parlament w Niemczech zmienił tekst ustawy z 1938 r., która do dziś, mimo zmian, mówiła o "Rzeszy Niemieckiej i Ministrze Spraw Wewnętrznych Rzeszy". Rozporządzenie nakazywało również Żydom używania dodatkowego imienia Sara lub Izrael. - To prawo jest najbardziej rażące - komentował Felix Klein,rządu federalny komisarz ds. antysemityzmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udaremniono rekordowy przemyt do Europy. Służby celne przechwyciły 23 tony kokainy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 14:10
Niemieckie i belgijskie służby celne przechwyciły ponad 23 tony kokainy. Była to największa ilość narkotyku, której przemyt do Europy udaremniono.
rozwiń zwiń