X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aleksiej Nawalny trafił do kolonii karnej. Władze nie ujawniły miejsca zesłania

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 13:19
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został wysłany do kolonii karnej - podała w piątek agencja RIA Nowosti, powołując się na szefa Federalnej Służby Więziennej Aleksandra Kałasznikowa. Oświadczył on, że Nawalny "jest tam, gdzie powinien się znajdować".
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: Shutterstock/john smith williams

- Zgodnie z decyzją sądu przyjechał tam, gdzie powinien się teraz znajdować. Wszystko zostało przeprowadzone w ramach prawa - powiedział Kałasznikow. Oświadczył, że gwarantuje, że życiu i zdrowiu Nawalnego nic nie zagraża.

shutterstock unia europejska free 1200.jpg
"Są po to, żeby robić cokolwiek". Prof. Reginia-Zacharski o sankcjach UE przeciw Rosji

Nie wiadomo, do którego łagru trafił Nawalny. Federalna służba więziennictwa trzyma te informacje w tajemnicy.

"Absolutnie normalne warunki"

W kolonii karnej, według słów szefa służb więziennych, Nawalny "będzie w warunkach absolutnie normalnych" i "na 100 proc." zapewniony będzie odpowiedni nadzór i kontrola. - Nawalny może, jeśli zechce, pracować w kolonii karnej - oświadczył Kałasznikow.

O wysłaniu Nawalnego w nieznane miejsce z aresztu śledczego w Moskwie powiadomili dzień wcześniej adwokaci, którym jednak władze aresztu nie podały miejsca jego pobytu. Po tym, gdy Nawalny przybędzie do kolonii karnej, jej władze powinny pozwolić mu na powiadomienie rodziny, gdzie się znajduje.

Posłuchaj
00:33 nawalny.mp3 Rosja - służba więziennictwa wiezie A. Nawalnego do łagru, ale nie podaje do którego. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR) 


Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) zażądał od władz Rosji w połowie lutego, by polityk został wypuszczony z aresztu śledczego. Trybunał ocenił, że istnieje zagrożenie dla jego życia. Rosja nie spełniła żądania ETPC.

forum protesty moskwa nawalny 1200.png
Sankcje UE wobec Rosji. Niemiecka prasa: Moskwa może bez skrupułów prowokować Zachód

Odrzucenie apelacji

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił 20 lutego apelację złożoną przez obrońców Nawalnego od decyzji sądu niższej instancji o "odwieszeniu" kary więzienia z 2014 roku. 

O zamianę wyroku w zawieszeniu, wydanego wobec Nawalnego w 2014 roku, na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, zabiegały służby więzienne. Utrzymywały one, że opozycjonista nie respektował obowiązku meldowania się podczas okresu próby.

Nawalny został w 2014 roku skazany na 3,5 roku więzienia w zawieszeniu za domniemaną malwersację funduszy francuskiej firmy kosmetycznej Yves Rocher. ETPC uznał w 2017 roku, że proces ten był niesprawiedliwy i nakazał wypłacenie odszkodowania Nawalnemu i jego bratu Olegowi.

Moskiewski sąd nakazał umieszczenie polityka w kolonii karnej na 2 lata i 6 miesięcy.


kb

Czytaj także

Moskwa: Nawalny wysłany z aresztu śledczego, być może trafi do kolonii karnej

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 17:09
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został wysłany z aresztu śledczego w Moskwie. Poinformował o tym w czwartek adwokat Wadim Kobziew.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijne sankcje na Rosję za aresztowanie Nawalnego. Szef RE: będą gotowe w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 21:02
Szef Rady Europejskiej poinformował, że unijne sankcje za bezprawne aresztowanie Aleksieja Nawalnego będą gotowe w przyszłym tygodniu. Charles Michel powiedział o tym po zakończeniu wideoszczytu z udziałem unijnych przywódców. 
rozwiń zwiń