X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obrady szefów dyplomacji państw UE. Zbigniew Rau mówił m.in. o łamaniu praw człowieka w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 18:27
Podczas posiedzenia Rady do Spraw Zagranicznych szefowie dyplomacji Unii Europejskiej omówili między innymi stosunki z Turcją, południowe sąsiedztwo Wspólnoty, a także dyskutowali z Wysoką Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. W trakcie obrad Rada przyjęła pakiet sankcji obejmujący 11 osób i cztery podmioty odpowiedzialne za naruszenia praw człowieka w różnych krajach.
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau
Minister spraw zagranicznych Zbigniew RauFoto: PAP/EPA/Adam Berry/POOL

Podczas spotkania minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau poruszył temat bieżących stosunków z Rosją i wskazał na konieczność reakcji Wspólnoty na potęgujące się represje wobec rosyjskiego społeczeństwa. Podkreślił, że prawa człowieka powinny być głównym elementem dialogu politycznego UE z Rosją.

Zaznaczył, że na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej konieczne jest uzgodnienie przez szefów państw i rządów kontynuacji stanowczej i zrównoważonej - opartej na "pięciu zasadach podstawowych" - polityki Unii Europejskiej wobec Rosji.

1200_Rau_TT.png
Rozwój atomistyki w Polsce z udziałem firm z USA. Zbigniew Rau nie ma wątpliwości

W czasie spotkania szef polskiej dyplomacji wyraził nadzieję na trwałą poprawę relacji również z Turcją, szczególnie w kontekście przygotowań do dyskusji przywódców na marcowej Radzie Europejskiej. Zbigniew Rau ocenił, że w dalszych wysiłkach UE konieczna jest kontynuacja podejścia łączącego w sobie opcje zróżnicowanych scenariuszy politycznych wobec Turcji.

Czytaj także:

Ministrowie dyskutowali również na temat południowego sąsiedztwa - podkreślali zasadność prowadzenia skutecznej i zrównoważonej polityki europejskiej, w tym zwiększenia intensywności kontaktów wysokiego szczebla z południowymi sąsiadami wspólnoty w celu zachęcenia ich do niezbędnych reform, z poszanowaniem lokalnych uwarunkowań i wrażliwości. W rozmowach uznano za konieczne wsparcie perspektyw rozwoju gospodarczego krajów sąsiedzkich oraz wzmocnienie ich struktur państwowych w zakresie zarządzania granicami.

W rozmowie z Wysoką Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka Michelle Bachelet Zbigniew Rau wyraził podziękowania za jej aktywność w dokumentowaniu naruszeń praw człowieka, w tym za ostatni raport na temat Białorusi. Ponadto szef polskiej dyplomacji wyraził nadzieję na przyjęcie podczas trwającej sesji Rady Praw Człowieka rezolucji na temat Białorusi, która ustanowi tzw. mechanizm odpowiedzialnościowy służący monitorowaniu sytuacji w obszarze praw człowieka na Białorusi, z aktywną rolą biura Wysokiej Komisarz.

bartos

Czytaj także

Szef MSZ: rezolucja PE ws. "stref wolności LGBTIQ+" nie będzie miała skutków prawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:43
- Ta rezolucja nie będzie rodzić żadnych skutków prawnych, ale jednocześnie dokonuje się pewnej mistyfikacji stanu prawnego, chociażby w Polsce - przecież doskonale wiemy, że wszyscy obywatele RP, każdy i każda z nas cieszą się konstytucyjną ochroną godności i wolności, niezależnie od wszystkich indywidualnych przymiotów, także orientacji seksualnej - powiedział na antenie TVP Info szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń