X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef Rady Europejskiej: musimy przyspieszyć produkcję szczepionek i dostaw

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 22:20
- Musimy przyspieszyć produkcję szczepionek i ich dostaw - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel na zakończenie unijnego wideoszczytu. Pandemia koronawirusa i opóźnienia w dostawach to był jeden z tematów narady z udziałem przywódców 27 krajów.
Sala spotkań Rady Unii Europejskiej  w Brukseli
Sala spotkań Rady Unii Europejskiej w BrukseliFoto: Rada UE

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen dodała, że Bruksela nadal będzie domagała się od koncernów wywiązania z umów i dostaw zgodnie z planem. Podkreśliła, że temu ma służyć rozszerzony system kontroli eksportu pozwalający na zablokowanie wywozu szczepionek poza Unię.

Zdaniem przewodniczącej Komisji Europejskiej, nadal możliwe jest osiągnięcie celu jakim jest zaszczepienie 70 procent dorosłych obywateli Unii do końca lata.

Posłuchaj
00:25 10982628_1.mp3 Szefowa KE - nie będzie eksportu szczepionek poza Unię firm, które łamią umowy (IAR)

Ursula von der Leyen podkreśliła, że koncerny, które wywiązują się ze wszystkich zobowiązań wobec Wspólnoty nie będą miały problemów z eksportem. Nawet jeśli sprzedają szczepionki wyprodukowane na terenie Wspólnoty do krajów, w których sytuacja epidemiczna jest lepsza i które nie stosują zasady wzajemności. To przypadek Wielkiej Brytanii, która otrzymała z Unii ponad 20 milionów dawek, ale sama nie wyeksportowała do Wspólnoty ani jednej.

Zapewnienie przewodniczącej Komisji ma rozwiać obawy części krajów, które obawiały się blokady eksportu szczepionek konsorcjum BioNTech i Pfizer, która dostarcza szczepionki do Unii w terminie, ale dostarcza je także na Wyspy Brytyjskie

ks

Czytaj także

"Nie spodziewałbym się szybkich sankcji". Piecha o działaniach UE ws. Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 19:00
- Dobrze, że apel premiera Mateusza Morawieckiego został podchwycony i usłyszeliśmy stanowczy apel do władz Białorusi - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bolesław Piecha (Prawo i Sprawiedliwość). Drugim gościem "Pulsu Europy" był Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krzysztof Wielecki: UE brnęła w spory ideologiczne, a nagle przyszła pandemia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 18:38
Trwa unijny wideoszczyt, który poświęcony jest głównie szczepieniom przeciwko COVID-19. - Koronawirus w tym momencie bardzo brutalnie sprawdza wszystkie instytucje, rozwiązania i problemy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Wielecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Czy Wspólnota zda test, którym jest trwająca pandemia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wideoszczyt UE. Rozpoczęła się dyskusja z prezydentem USA

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 21:30
Na wideoszczycie unijni przywódcy połączyli się z prezydentem USA Jose Bidenem. To pierwsza, wspólna rozmowa liderów krajów członkowskich z amerykańskim przywódcą od 2009 roku. Wtedy po raz ostatni zorganizowano szczyt Unia Europejska - USA w którym wziął udział ówczesny prezydent Barack Obama.
rozwiń zwiń