X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Potępiamy łamanie praw człowieka". Polacy z Litwy solidaryzują się z rodakami na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 21:20
Polacy na Wileńszczyźnie solidaryzują się z rodakami na Białorusi. Oświadczenie w tej sprawie wydał wileński oddział Związku Polaków na Litwie. W nagraniu zamieszczonym w internecie szef oddziału wyraził podziw wobec niezłomnej postawy Polaków na Białorusi.
Funkcjonariusze białoruskiej milicji
Funkcjonariusze białoruskiej milicjiFoto: Andrei Bortnikau/Shutterstock

TT Gosiewska Sejm 1200.jpg
Polsko-litewskie Zgromadzenie Parlamentarne. Gosiewska: sytuacja na Białorusi jednym z tematów

Marek Kubiak stwierdził, że chodzi o kultywowanie zarówno polskiego języka, jak i kultury oraz religii. - Potępiamy ewidentne łamanie praw człowieka i norm mniejszości narodowych - oświadczył. Zaapelował o zaprzestanie represji wobec polskiej mniejszości na Białorusi.

Posłuchaj
00:38 10997180_1.mp3 Polacy z Litwy solidaryzują się z rodakami na Białorusi. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

 

Związek Polaków na Litwie nie jest jedyną organizacją, która solidaryzuje się z rodakami. Stowarzyszenie Naukowców Polaków Litwy napisało w oświadczeniu, że nie do zaakceptowania są działania białoruskich władz wymierzone w wolność słowa. Z kolei Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna" napisało, że ataki na polskie placówki edukacyjnej i działalność Związku Polaków na Białorusi zasługują na szczególne potępienie.

Czytaj także:

dn

Czytaj także

Polsko-litewskie Zgromadzenie Parlamentarne. Gosiewska: sytuacja na Białorusi jednym z tematów

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 14:25
- Sytuacja na Białorusi i możliwości współpracy Polski i Litwy na rzecz wsparcia społeczeństwa białoruskiego oraz pomocy Polakom mieszkającym w tym kraju, to jeden z tematów rozmów podczas polsko-litewskiego Zgromadzenia Parlamentarnego - poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS).
rozwiń zwiń