X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus na świecie. Już niemal 2,9 mln ofiar śmiertelnych zakażenia

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 22:02
Zwiększa się tempo szczepień w USA oraz w niektórych krajach Europy. Wobec nieznacznie poprawiającej się sytuacji, część krajów zdecydowała się zdjąć niektóre restrykcje. Równocześnie coraz gorsza sytuacja wirusowa jest w Ameryce Południowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: faboi/shutterstock

Stany Zjednoczone podały już 150 milionów dawek szczepionek, a prezydent Joe Biden ma ogłosić, że wobec przyspieszenia, już w drugiej połowie kwietnia każdy dorosły Amerykanin będzie mógł dostać szczepionkę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock_pfizer 1200.jpg
Ukraina podpisała kontrakt z firmą Pfizer. Do kraju trafi 10 mln dawek szczepionek

Władze Hiszpanii ogłosiły przyspieszenie szczepień i poinformowały, że do końca lutego zastrzyki podane będą już 25 milionom osób. W Wielkiej Brytanii dzięki szczepieniom liczba chorych na COVID-19 spadła do najniższego od pół roku poziomu 2,5 tysięcy osób. Zarówno Wielka Brytania, jak i Portugalia zdejmują część obostrzeń. Nowa Zelandia i Australia z kolei ogłosiły, że za niecałe dwa tygodnie będzie można już podróżować pomiędzy oboma krajami.

Czytaj także:

Coraz gorzej w Ameryce Płd.

Dramatycznie pogarsza się natomiast sytuacja w Ameryce Południowej. Rekordowo dużo nowych zachorowań i ofiar jest w Brazylii, ale statystyki szybko rosną także w Paragwaju czy Urugwaju. Kolumbia wprowadziła właśnie nowe restrykcje w stolicy kraju.

Posłuchaj
00:50 11003057_1.mp3 Koronawirus na świecie. 2 mln 864 tysiące ofiar. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 864 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 132 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

ms