more_horiz
Wiadomości

Na co chorował książę Filip? Jeszcze w marcu przeszedł poważną operację

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:59
W piątek po południu Pałac Buckingham poinformował o śmierci męża królowej Elżbiety II. Książę Filip w połowie lutego trafił do szpitala z powodu złego samopoczucia, ale oficjalne komunikaty zapewniały o jego dobrym stanie zdrowia. W marcu musiał jednak przejść operację z powodu choroby, na którą nie był wcześniej hospitalizowany.
Książę Filip
Książę Filip Foto: PAP/EPA/WILL OLIVER

W piątek 9 kwietnia Pałac Buckingham poinformował o śmierci księcia Filipa.

"Z głębokim smutkiem Jej Wysokość Królowa ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano na zamku Windsor" - napisano w komunikacie. Mąż królowej Elżbiety II zmarł w wieku 99 lat. 

Czytaj także:
1200 (1).jpg
Zmarł książę Filip. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat

Czytaj także:

Choroba Księcia Filipa

Mąż Elżbiety II trafił w lutym tego roku do szpitala z powodu złego samopoczucia. Według oficjalnych komunikatów pobyt w placówce był jedynie środkiem zapobiegawczym i miał na celu obserwację zdrowia członka rodziny królewskiej. Po pewnym czasie okazało się, że książę ma infekcję, wykluczono jednak zarażenie koronawirusem oraz niepożądane odczyny poszczepienne. Według brytyjskich mediów stan księcia Filipa stopniowo ulegał pogorszeniu, czego nie potwierdzała rodzina królewska. Pałac Buckingham zapewniał, że mąż Elżbiety II czuje się dobrze.

1 marca książę został przeniesiony do placówki specjalizującej się w chorobach serca. Jak się okazało, przeszedł tam operację na "wcześniej istniejącą chorobę". Oficjalny komunikat ponownie zapewniał o dobrym stanie zdrowia księcia i informował, że zabieg zakończył się sukcesem. Mąż Elżbiety II opuścił szpital 16 marca. 

Jak podają media, książę Filip nie leczył się wcześniej na choroby serca. Jego pobyty w szpitalu były związane z nawracającą infekcją dróg moczowych, a także zabiegów chirurgicznych. 

jbt

Zobacz także

Zobacz także