X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek: miłosierdzie otrzymane od Boga trzeba przekazywać innym

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 11:57
Papież podczas homilii powiedział, że "miłosierdzie otrzymane przez Boga trzeba przekazywać innym". W Kościele jest dziś obchodzona Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto wprowadził Jan Paweł II w 2000 roku w związku z objawieniami świętej Faustyny Kowalskiej.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Riccardo De Luca - Update/shutterstock

Franciszek odprawił uroczystą mszę w kościele Santo Spirito in Sassia nieopodal Watykanu, w którym ustanowiono Centrum Duchowości Miłosierdzia Bożego. Z powodu restrykcji sanitarnych w liturgii wzięło udział 80 osób, w tym grupa więźniów, migranci i wolontariusze.

Czytaj więcej
EPA Watykan audiencja 1200.jpg
Papież przypomina o Święcie Miłosierdzia Bożego: modlitwa za innych to pierwszy sposób okazania im miłości

W katechezie papież podkreślił, że miłosierdzie Boże wyraża się poprzez sakrament przebaczenia, pokój i cierpienia Jezusa. - Siostro, bracie, czy chcesz dowodu na to, że Bóg dotknął twojego życia? Sprawdź, czy pochylasz się nad ranami innych - powiedział.

Franciszek dodał, że nie można być obojętnym, żyć wiarą połowiczną, która przyjmuje, ale nie daje. Podkreślił, że wiara bez uczynków miłosierdzia staje się bezowocnym przeżyciem wewnętrznym. Powiedział, że dzielenie się wszystkim to nie komunizm, a chrześcijaństwo w czystej postaci.

Czytaj także:

jp

Czytaj także

Papież do kapłanów: klerykalizm to perwersja, nie lekceważcie pokus światowego życia

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:39
"Klerykalizm to perwersja", a światowe życie prowadzi do zepsucia - ostrzegł w poniedziałek papież Franciszek podczas audiencji dla seminarzystów i księży z kolegium meksykańskiego w Rzymie. Apelował o postawę miłosierdzia i braterstwa.
rozwiń zwiń