X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja wciąż grozi Ukrainie. Dziś nadzwyczajna narada ministrów obrony i szefów MSZ NATO

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 06:48
Dziś odbędzie się wideokonferencja ministerialna państw NATO w sprawie sytuacji na Ukrainie i koncentracji rosyjskich wojsk przy granicy, a także wizyta szefów resortów obrony i dyplomacji USA w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli. Antony Blinken i Lloyd Austin spotkają się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.
Transport rosyjskiego sprzętu wojskowego
Transport rosyjskiego sprzętu wojskowegoFoto: Maksim Safaniuk/ Shutterstock

Zwiększona liczebność rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą oraz na nielegalnie zaanektowanym Krymie to największa koncentracja rosyjskich sił po agresji na ten kraj w 2014 roku.

"Niepokojąca" koncentracja wojsk

W tej sprawie wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji NATO-Ukraina. - Rosja musi zakończyć wojskową rozbudowę sił na Ukrainie i wokół niej, zaprzestać prowokacji i natychmiast doprowadzić do zmniejszenia napięć. Rosyjska koncentracja wojsk jest nieuzasadniona, niewyjaśniona i głęboko niepokojąca - mówił szef NATO Jens Stolteberg po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy.

NATO Secretary-General Jens Stoltenberg (right) and Ukraine's Foreign Minister Dmytro Kuleba (left) meet in Brussels on Tuesday mid-epa09132178.jpg
NATO wzywa Rosję do wycofania wojsk z granicy z Ukrainą. Stanowcze słowa szefa sojuszu

Rozmawiał z nim także amerykański sekretarz stanu, który zapewnił o poparciu USA dla Ukrainy. „Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy niestety widzimy jak Rosja podejmuje bardzo prowokacyjne działania wobec Ukrainy” - dodał Antony Blinken.

Posłuchaj
00:45 11017442_1.mp3 Nadzwyczajna narada ministrów obrony i spraw zagranicznych NATO. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Czytaj także:

"Potrzebujemy działań, które odstraszą Rosję"

Ministrowie obrony i spraw zagranicznych państw Sojuszu omówią we własnym gronie możliwości działania. Szef ukraińskiej dyplomacji apelował wcześniej o wsparcie, które wzmocni zdolności obronne Ukrainy i o sankcje wobec Rosji.

- Potrzebujemy działań, które odstraszą Rosję i powstrzymają jej agresywne zamiary. Cena zapobieżenia wojnie będzie niższa jej koszty. Lepiej działać teraz - mówił minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

Rozmowa o Afganistanie

Drugim tematem wideokonferencji z udziałem ministrów spraw zagranicznych i obrony Sojuszu będzie przyszłość misji NATO w Afganistanie. Wojska Sojuszu są w tym kraju od prawie 20 lat, ale kontyngent był w ostatnich latach zmniejszany i obecnie misja liczy około 10 tysięcy wojsk.

Zgodnie z umową, którą poprzednie władze USA zawarły z talibami, wszyscy żołnierze państw NATO mają opuścić Afganistan 1 maja. Jednak ten termin stał pod znakiem zapytania, bo talibowie nie przestrzegają porozumienia dotyczącego złożenia broni.

We wtorek administracja prezydenta Joe Bidena zdecydowała, że do 11 września, czyli w dwudziestą rocznicę zamachów z 2002 roku, oddziały USA opuszczą Afganistan.

ms

Czytaj także

Coraz gorętsza sytuacja na linii Waszyngton-Moskwa. USA ostrzegają Rosję ws. Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 16:55
Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken ostrzegł Rosję przed konsekwencjami agresywnych działań na granicy z Ukrainą. W ostatnim czasie Federacja Rosyjska koncentruje tam swoje wojska, eskaluje też napięcie w Donbasie.
rozwiń zwiń