X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konsul Generalny Ukrainy aresztowany w Sankt Petersburgu. Jest reakcja Kijowa

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 10:16
Pracownik konsulatu generalnego Ukrainy w Petersburgu był zatrzymany na kilka godzin, obecnie już jest na terenie ukraińskiej placówki dyplomatycznej - podał rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko. Ocenił, że to "kolejna prowokacja" Rosji i obiecał odpowiedź ukraińskiej strony.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Russian Federal Security Service/FORUM

Rzecznik ukraińskiego resortu spraw zagranicznych ocenił w komentarzu dla ukraińskich mediów, że to "kolejna prowokacja na tle destabilizacyjnych działań Rosji".

Zaznaczył, że pracownik konsulatu generalnego Ukrainy w Petersburgu był zatrzymany na kilka godzin, a obecnie już znajduje się na terenie ukraińskiej placówki dyplomatycznej. Ustalane są okoliczności zatrzymania - dodał.

"Zgodnie z istniejącą praktyką na podstawie zasad wzajemności, ukraińska strona przygotowuje odpowiedź" - zapowiedział rzecznik, cytowany przez portal RBK-Ukraina.

FSB: Ołeksander Sosoniuk próbował pozyskać poufne informacje

"Federalna Służba Bezpieczeństwa aresztowała w sobotę Konsula Generalnego Ukrainy w Sankt Petersburgu Ołeksandra Sosoniuka" - poinformowało TASS centrum ds. kontaktów ze społeczeństwem FSB.

kreml moswka free shut 1200.jpg
Jacek Karnowski o zapowiedzi wydalenia przez Rosję polskich dyplomatów: to gra wet za wet

Do zatrzymania doszło podczas spotkania Konsula Generalnego z obywatelem Federacji Rosyjskiej, od którego otrzymał on tajne informacje pochodzące z baz danych prowadzanych przez organy porządku publicznego i FSB.

W oświadczeniu Federalnej Służby Bezpieczeństwa cytowanym przez TASS podkreślono też, że "tego rodzaju działalność jest sprzeczna ze statusem pracownika służby dyplomatycznej i niesie otwarcie wrogi charakter w odniesieniu do Federacji Rosyjskiej".

Radio Echo Moskwy zwróciło uwagę, że zgodnie z międzynarodowymi konwencjami dyplomaci są chronieni immunitetem i można im nakazać jedynie opuszczenie kraju, w którym pełnią swoją misję.

Posłuchaj
00:57 11024829_1.mp3 Rosyjskie służby zatrzymały konsula Ukrainy. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

Petersburski portal Fontanka.ru napisał, że zgodnie z Konwencją Wiedeńską regulującą działalność dyplomatyczną Moskwa może powiadomić o zaistniałej sytuacji państwo, które reprezentuje konsul, i ogłosić go osobą niepożądaną, co wiąże się z nakazem opuszczenia Rosji.

Persona non grata

W piątek rosyjskie MSZ opublikowało na swoich stronach komunikat, z którego wynika, że za osoby niepożądane uznanych zostanie pięciu polskich dyplomatów i dziesięciu amerykańskich. To odpowiedź Kremla na wydalenie trzech rosyjskich dyplomatów z Polski i dziesięciu pracowników rosyjskiej misji dyplomatycznej ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także:

Z informacji, którymi dysponuje Polskie Radio, wynika, że do tej pory ambasadorowie Polski i Stanów Zjednoczonych nie otrzymali odpowiednich not zawierających szczegóły decyzji rosyjskich władz podjętych w stosunku do dyplomatów obu państw.

bf


Czytaj także

"Rosja destabilizuje Ukrainę i całą Europę". Zełenski zaprasza europejskich polityków do Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:50
- Rosja nie przestaje destabilizować naszego kraju, a przez niego - całej Europy - oznajmił w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica". Zaprosił włoskich polityków do Donbasu, by przekonali się, co się tam dzieje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Iwański: słowa prezydenta Zełenskiego oznaczają zwrot w kierunku Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 18:43
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Paryżu z prezydentem Emmanuelem Macronem. Obaj przywódcy rozmawiali przez wideołącza w sprawie sytuacji w Donbasie z kanclerz Angelą Merkel. - Z tego powodu, że nie udało się dogadać z Rosją, prezydent Zełenski mówi otwarcie o członkostwie Ukrainy w NATO i UE - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Iwański z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesne sankcje. "USA zamknęły Putinowi dostęp do milionów dolarów pożyczek. Wskazano mu też marchewkę"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 21:34
- W wyniku amerykańskich sankcji Rosja de facto nie będzie powiększać swojego zadłużenia. Nie będzie mogła sprzedawać obligacji na rynku międzynarodowym i nie będzie mogła pożyczać setek milionów dolarów, co w normalnych okolicznościach mogłaby robić. Ta możliwość została odcięta – zauważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Anders Aslund z think tanku "Atlantic Council". Analityk dodał, że "marchewką" dla Władimira Putina jest obietnica szczytu dwustronnego – jeśli będzie się dobrze zachowywał. – Taka obietnica nic nie kosztuje – mówi ekspert.
rozwiń zwiń