Zmiany klimatu coraz bardziej kształtują migracje ludzi. Alarmujące szacunki PAH
Miliony ludzi na całym świecie muszą uciekać z domów w wyniku zmian klimatu - alarmuje Polska Akcja Humanitarna. Organizacja podkreśla, że susze, powodzie oraz inne ekstremalne zjawiska atmosferyczne powodują największą migrację w historii świata. Dzisiaj na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi - ustanowiony, by promować ekologiczne postawy społeczeństw.
2021-04-22, 05:45
Powiązany Artykuł
Zmiany klimatu mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. To nie tylko zjawiska ekstremalne, ale także bakterie i wirusy
Polska Akcja Humanitarna podkreśla, że sytuacja klimatyczna na świecie zaostrza się z roku na rok, a do 2050 roku nawet miliard osób na świecie może być zmuszonych do ucieczki z domów.
Posłuchaj
Rzecznik PAH Rafał Grzelewski mówi, że zmiany widać przede wszystkim w biedniejszych krajach, takich jak afrykańska Somalia czy Sudan Południowy. - Widzimy to zwłaszcza w miejscach, w których pracuje Polska Akcja Humanitarna - tam, gdzie już teraz ludzie najdotkliwiej odczuwają rozregulowany klimat. Coraz częstsze susze, powodzie, huragany czy przedłużające się fale upałów sprawiają, że coraz więcej osób musi uciekać ze swoich domów - dodaje Grzelewski.
Niepokojące szacunki Czerwonego Krzyża
Według szacunków Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, 108 milionów ludzi na świecie potrzebuje pomocy humanitarnej, a do końca dekady ta liczba może się podwoić. Zmiany klimatyczne powodują też konflikty zbrojne, które stają się kolejnym powodem migracji.
Czytaj także:
- Woda dobrem deficytowym? Każdy może ograniczyć marnotrawstwo
- Wzrost nielegalnej imigracji na granicy USA z Meksykiem. Oba kraje intensyfikują działania
- Dania zaostrza przepisy. Zmniejszą się "kwoty" migrantów w miastach
mbl
REKLAMA
REKLAMA