"Nie było zgody". Europosłowie PiS przygotowali projekt rezolucji ws. Nord Stream 2

Troje europosłów PiS złożyło w czwartek projekt rezolucji w sprawie Nord Stream 2, zobowiązujący Komisję Europejską do wykorzystania wszystkich prawnych środków do zatrzymania inwestycji. 

2021-04-22, 21:00

"Nie było zgody". Europosłowie PiS przygotowali projekt rezolucji ws. Nord Stream 2
Prace instalacyjne przy gazociągu Nord Stream 2. Foto: Shutterstock.com / Maximillian cabinet

"Dziś, razem ze Zdzisławem Krasnodębskim i prof. Ryszardem Legutko, złożyłam projekt rezolucji w sprawie Nord Stream 2 i zobowiązania Komisji Europejskiej do wykorzystania wszystkich prawnych środków zmierzających do zatrzymania inwestycji" - poinformowała w mediach społecznościowych Anna Zalewska.


"Nie było zgody. Czyżby Parlament Europejski i Komisja Europejska oszukiwali Europę, że im na tym zależy? ECR działa dalej…" - dodała europoseł.

Powiązany Artykuł

premier polska slowacja PAP 1200 (1).jpg
"Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu". Apel szefów rządów Polski i Słowenii ws. Nord Stream 2

"Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu"

Projekt rezolucji ostrzega państwa członkowskie przed polityką Rosji i przypomina, że żaden nowy projekt nie powinien być wdrażany bez uprzedniej oceny prawnej jego zgodności z prawem UE. Zauważa, że budowa kolejnego gazociągu z Rosją pogłębiłaby europejską zależność od tego kraju w kwestii dostaw energii.

Zdecydowanie potępia trwającą budowę Nord Stream 2 i domaga się, aby władze niemieckie natychmiast wycofały swoje poparcie dla tego projektu. Wzywa też Komisję do podjęcia wszelkich dostępnych jej środków w celu doprowadzenia do natychmiastowego wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2.

REKLAMA

Czytaj także:

W czwartek do budowy Nord Stream 2 odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że "Nord Stream 2 jest niemiecko-rosyjskim projektem, który destabilizuje Europę i zmniejsza bezpieczeństwo Europy".

- Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu, żeby przestały dalej wpływać na faktyczną destabilizację w tej części Europy, bo może być to bardzo groźne dla Unii Europejskiej i dla wielu państw tego regionu - apelował szef polskiego rządu po spotkaniu z premierem Słowenii Janezem Janšą.

Źródło: TVP.info

REKLAMA

ks

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej