more_horiz
Wiadomości

To jeden z najważniejszych zwycięzców. Oscar dla najlepszego filmu przyznany

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 05:10
"Nomadland" z Oscarem za najlepszy film. Amerykańska akademia filmowa po raz 93. wręczyła nagrody, uznawane za najważniejsze w tej branży. Za najlepszy obraz minionego roku uznano film Nomadland, w reżyserii Chloe Zhao
Kadr z Nomadland - obrazu nagrodzonego Oscarem dla najlepszego filmu
Kadr z "Nomadland" - obrazu nagrodzonego Oscarem dla najlepszego filmuFoto: Film Stills/ FORUM

"Nomadland" było jednym z faworytów uroczystości obok "Mank” i "Obiecującej młodej kobiety”.

Oscary shutt-1200.jpg
Oscary 2021. "Wychłodzona energia filmowego święta"

Film opowiada historię sześćdziesięcioletniej kobiety, która po utracie dobytku decyduje się na wędrowne życie w Stanach Zjednoczonych.

- Proszę, obejrzyjcie nasz film na możliwie największym ekranie - mówiła po odebraniu statuetki aktorka grająca główną rolę w Nomadland, Frances McDormand.

Posłuchaj
00:18 mcdormand .mp3 Frances McDormand: pewnego dnia, już bardzo, bardzo niedługo, weźcie każdego, kogo znacie, do kina. Ramię w ramię w tej ciemnej przestrzeni obejrzyjcie wszystkie filmy, które zostały tego wieczora przedstawione. Nagrodę tę dedykujemy naszemu wilkowi... (IAR)

Film Nomadland otrzymał również nagrodę za najlepszą reżyserię dla Amerykanki chińskiego pochodzenia, Chloe Zhao - jest drugą kobietą w historii, która zdobyła statuetkę w tej kategorii.  

Ceremonia pod znakiem COVID-19


Z powodu pandemii koronawirusa przebieg uroczystości jest inny niż w przeszłości. Oscarowy show rozpoczął się od wywiadów z aktorami i aktorkami na czerwonym dywanie. Z powodu COVID-19, wzięło w nich udział mniej gwiazd kina i dziennikarzy niż zwykle.

Czytaj także:

Sama ceremonia odbywa się w dwóch miejscach - Teatrze Dolby w Hollywood i historycznej stacji kolejowej Union Station. Zaplanowano też połączenia z Nowym Jorkiem i Londynem.

mbl

Zobacz także

Zobacz także