more_horiz
Wiadomości

PE wspiera Polaków na Białorusi. Eurodeputowani przyjęli poprawkę Anny Fotygi do rezolucji poświęconej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 14:50
Parlament Europejski wspiera Związek Polaków na Białorusi. Deputowani przyjęli poprawkę autorstwa Anny Fotygi do rezolucji poświęconej Rosji. Cały dokument potępiający Moskwę za agresywne i destabilizujące działania Europarlament ma przyjąć ok 16.30.
Europarlament
Europarlament Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

W związku z głosowaniem zdalnym rezolucje i raporty przyjmowane są na sesji plenarnej etapami.Najpierw poprawki, a później całe dokumenty. W poprawce do rezolucji o Rosji, która została przyjęta, mowa jest o potępieniu poparcia, jakiego Kreml udziela niedemokratycznym reżimom opresyjnym na całym świecie, takim jak Iran, Korea Północna, Wenezuela, Syria i Białoruś.

Romuald Szeremietiew 663.JPG
Brak ostrych sankcji unijnych wobec Rosji. B. szef MON: to zachęta dla Putina do dalszych działań

Europosłowie napisali o zaniepokojeniu rosnącą liczbą aresztowań, uprowadzeń i deportacji Białorusinów mieszkających w Rosji, którzy otwarcie poparli pokojowe protesty na Białorusi.

"Parlament Europejski jest szczególnie zaniepokojony wspieraną przez Rosję kampanię wymierzoną w organizacje mniejszości narodowych Unii Europejskiej na Białorusi, w tym największą - Związek Polaków na Białorusi" - głosi przyjęta dziś poprawka, która zostanie dopisana do rezolucji poświęconej Rosji.

Posłuchaj
00:51 11049429_1.mp3 PE: deputowani przyjęli poprawkę Anny Fotygi do rezolucji poświęconej Rosji. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Czytaj również:

kmp

Zobacz także

Zobacz także