more_horiz
Wiadomości

"To niedopuszczalne, bezpodstawne". Szefowie instytucji UE potępili sankcje Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 21:45
Szefowie trzech unijnych instytucji potępili decyzję Rosji o zakazie wjazdu ośmiorgu przedstawicielom Wspólnoty. Za osoby niepożądane zostali uznani m.in. wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Na czarną listę wpisani zostali urzędnicy z Łotwy, Estonii, Francji, Szwecji i Niemiec.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alexandra Lande
1200_Kreml_shutterstock.png
Rosja zakazała wjazdu kolejnym przedstawicielom UE. Na "czarnej liście" m.in. szef PE

"To niedopuszczalne, bezpodstawne i pozbawione uzasadnienia prawnego. To działanie bezpośrednio uderzające w Unię Europejską, a nie tylko w poszczególne osoby" - brzmi oświadczenie, pod którym podpisali się szefowie Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, Rady Europejskiej Charles Michel i europarlamentu David Sassoli.

Posłuchaj
00:40 11052319_1.mp3 Szefowie instytucji UE potępili decyzję Rosji o zakazie wjazdu 8 przedstawicielom Wspólnoty - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Czytaj także:

Przewodniczący unijnych instytucji napisali, że ta decyzja jest najnowszym, uderzającym przykładem tego, że Rosja wybrała konfrontację z Unią Europejską, zamiast naprawić negatywne dwustronne relacje.

"Unia zastrzega prawo do podjęcia odpowiednich działań w odpowiedzi na decyzję rosyjskich władz" - napisali szefowie unijnych instytucji.

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem