more_horiz
Wiadomości

USA i Australia zamykają granice dla podróżujących z Indii. Sytuacja w tym kraju wciąż dramatyczna

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 10:15
Kolejne kraje wprowadzają ograniczenia w podróżach do Indii, które zmagają się z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców przybywających z tego kraju ogłosiły USA. Władze Australii nie będą wpuszczać na swoje terytorium nawet posiadaczy australijskich paszportów, którzy w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzili Indie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/ENRIQUE CALVO

pap covid 1200.jpg
Fatalne statystyki z Indii. Ostatniej doby odnotowano blisko 400 tys. nowych zakażeń

Obywatelom Australii, którzy w ciągu 14 dni przed przylotem do kraju przebywali w Indiach i zataili tę informację grozi do 5 lat więzienia. Nowe regulacje wejdą w życie 3 maja. Będą obowiązywać co najmniej do połowy miesiąca. Australijski minister zdrowia Greg Hunt poinformował, że wprowadzenie kar nie było łatwą decyzją. Jest ona jednak "krytyczna" dla systemu opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa Australijczyków w kraju.

Posłuchaj
00:47 11052820_1.mp3 Kolejne kraje wprowadzają ograniczenia w podróżach do Indii. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Decyzja australijskich władz wywołała negatywne reakcje części społeczeństwa, w szczególności osób, których członkowie rodzin przebywają w Indiach.

Czytaj także:

Zakaz wjazdu dla większości obcokrajowców przybywających z Indii wprowadziły też Stany Zjednoczone. Do USA z Indii będą mogli wrócić jednak obywatele Stanów Zjednoczonych. Zakaz nie obejmuje również posiadaczy wiz studenckich.

kp

Zobacz także

Zobacz także