X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Atak hakerski w Belgii. Dwieście instytucji w całym kraju odczuło skutki

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 17:07
Atak hakerski między innymi na strony internetowe rządu w Belgii. Sieć Belnet poinformowała, że było to cyberatak typu DDoS, znany jako "rozproszony atak sieciowy".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

de croo 1200 free
Premier Belgii ofiarą hakerów. Śledczy ustalają, kto stał za cyberatakiem

"Rozproszony atak sieciowy" polega na celowym przeciążaniu serwerów i systemów i w rezultacie ich blokowaniu przy użyciu wielu urządzeń - komputerów czy smartfonów.

Belnet umożliwia wyższym uczelniom, instytutom naukowym, ministerstwom, władzom regionalnym czy parlamentom dostęp do internetu. Atak na tę sieć spowodował, że kłopoty miało około dwustu instytucji w całym kraju.


Posłuchaj
00:37 11058608_1.mp3 Atak hakerski w Belgii na m.in. na strony rządowe (IAR)

 

Odwołane posiedzenia

Przez kilka godzin nie można było na przykład zarezerwować przez internet terminu na szczepienie przeciw koronawirusowi.

Także posiedzenia kilku komisji parlamentarnych zostały odwołane, utrudnione były lekcje zdalne. Przedstawiciele sieci Belnet zapewniają, że żadne dane nie zostały wykradzione. Trwa obecnie dochodzenie kto stał za atakiem cybernetycznym na belgijską sieć.

pkur

Czytaj także

Gigantyczny wyciek danych z Facebooka. Sprawą zajmą się unijne organy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 23:55
Na początku kwietnia media poinformowały o wycieku danych z Facebooka. Zdarzenie to dotknęło blisko 533 mln użytkowników serwisu - w tym 2,7 mln z Polski. Teraz śledztwo w tej sprawie rozpoczął m.in. irlandzki urząd ds. ochrony danych. Unijne organizacje szykują zbiorowe pozwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za włamaniami na konta polityków PiS stali hakerzy. "Narracja zbieżna z interesami Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 18:35
Za włamaniami na konta w mediach społecznościowych polityków Prawa i Sprawiedliwości stoi grupa hakerów prowadząca kampanię dezinformacji w Polsce, na Litwie i na Łotwie, a także podejmująca działania wymierzone w NATO. Taka konkluzja znalazła się w raporcie amerykańskiej firmy Mandiant zajmującej się cyberbezpieczeństwem.
rozwiń zwiń