X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: przejawy kultu religijnego w pracy. W większości dotyczą muzułmanów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 02:20
We Francji wzrasta liczba zachowań związanych z kultem religijnym w miejscach pracy. Tak wynika z badania, które opublikował liberalny think tank "Institut Montaigne". W większości przypadków są to sytuacje związane z pracownikami, którzy są wyznawcami islamu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pazyuk
1200_Francja_PAP.png
Francja: apel wojskowych wzywających do obrony kraju. Ostrzegają m.in. przed islamizmem

Badanie wykonane na próbie 25 tys. pracowników kadr pokazało, że liczba zachowań na tle religijnym we francuskich firmach wzrosła z 8 do 12 proc. w ciągu roku. "Są to w dużej większości zachowania notowane w sytuacjach, które dotyczą islamu" - podał "Institut Montaigne".

Posłuchaj
00:56 11063360_1.mp3 Francja: coraz więcej zachowań związanych z islamem w miejscach pracy - relacja Stefana Foltzera (IAR)

Czytaj także:

Dwie trzecie pracowników deklaruje, że ma do czynienia z przejawami kultu religijnego w pracy - co stanowi wzrost o ponad 20 proc. w ciągu sześciu lat. W 73 proc. przypadków chodzi o zachowania ze strony wyznawców islamu.

"Institut Montaigne" podkreślił, że 13 proc. respondentów zwróciło uwagę na negatywny stosunek muzułmanów do kobiet. Są to sytuacje, w których mężczyźni nie chcą współpracować z kobietami ani podawać im ręki, i odmawiają posłuszeństwa tym, które zajmują stanowiska kierownicze.

Badanie pokazuje również, że 70 proc. przypadków dyskryminacji przy zatrudnieniu dotyczy muzułmanów i że francuscy pracodawcy częściej wybierają pracowników, którzy deklarują inne wyznanie.

pb

Czytaj także

"Nie możemy wykluczać muzułmanów z ewangelizacji". We Francji trwają nawrócenia na chrześcijaństwo

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 06:59
- Nie możemy wykluczać z ewangelizacji muzułmanów. Oni też mają prawo usłyszeć orędzie o zbawieniu – mówi 34-letnia Nadia Piccarreta, konwertytka z islamu, która obecnie uczy katechezy we francuskich szkołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojskowi ostrzegają rząd Francji przed wojną domową i islamem. "To nie pierwszy taki przypadek"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 17:49
- To jest list, który nie nawołuje do puczu, w przeciwieństwie do tego, co powiedziała pani minister, co powiedzieli niektórzy przedstawiciele skrajnej lewicy - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Olivier Bault z "Do Rzeczy", odnosząc się do głosów francuskich generałów, którzy ostrzegają przed wojną domową w ich kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zróbcie wszystko, aby mnie uwolnić". Dżihadyści porwali francuskiego dziennikarza

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 15:15
Francuski dziennikarz Olivier Dubois został porwany przez dżihadystów w Mali - poinformowały francuskie władze. 
rozwiń zwiń