X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska pomoc humanitarna dotarła do Indii. Wiceszef MSZ: jesteśmy gotowi kontynuować to wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 12:47
Do Indii dotarła pomoc humanitarna z Polski. Chodzi o koncentratory tlenu, które mają pomóc w leczeniu chorych na COVID-19. To właśnie Indie są obecnie krajem, w którym panuje najgorsza na świecie sytuacja epidemiczna.
Polska pomoc humanitarna wysłana do Indii
Polska pomoc humanitarna wysłana do IndiiFoto: gov.pl/web/dyplomacja

Sprzęt medyczny dotarł do Indii na pokładzie samolotu, który wieczorem wystartował z Warszawy. Potwierdził to w rozmowie z Polskim Radiem wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. - Samolot z polską pomocą humanitarną dotarł do Indii. Przekażemy indyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi 100 sztuk koncentratorów tlenu, które będą wspomagać terapię najciężej chorych na COVID-19 - powiedział Paweł Jabłoński.

indie 1200 ok.jpg
Liczba zgonów w związku z COVID-19 na świecie przekroczyła 3 mln. W Indiach kolejny rekord zakażeń
Posłuchaj
00:41 Indie Cegła IAR.mp3 Polska pomoc dotarła do Indii. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Władze Indii proszą o pomoc

O pomoc poprosiły indyjskie władze poprzez ambasadę w Warszawie. Wiceszef polskiej dyplomacji nie wykluczył, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to Polska będzie gotowa udzielić dalszej pomocy Indiom. - Ta sytuacja jest bardzo poważna. Jesteśmy też gotowi, żeby reagować na te potrzeby w przyszłości. Jeśli takie zapotrzebowanie będzie, to z pewnością Indie mogą liczyć na Polskę. Jesteśmy bardzo solidarni z państwami, które zwracają się do nas o pomoc - dodał Paweł Jabłoński.

Koncentratory tlenu to urządzenia, które wspomagają oddychanie osób najciężej chorych na COVID-19. Dwa dni temu zbiórkę na zakup takich właśnie maszyn dla Indii rozpoczęła też Polska Misja Medyczna.

Zobacz także:

Wsparcie od Polski, USA, Wielkiej Brytanii i UE

shutterstock  komisja europejska free ue free ke free 1200.jpg
"Szczepienia nie wystarczą". KE chce dopuścić pięć leków na COVID-19 przed końcem roku

Indie są obecnie najmocniej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie. Minionej doby odnotowano tam największą liczbę zakażeń od początku epidemii. W całym kraju wykryto 414 tysięcy nowych zachorowań, a łączna liczba ofiar to obecnie 234 tysiące. W szpitalach w największych miastach brakuje miejsc dla pacjentów, kończą się też zapasy tlenu.

Prócz Polski, pomoc na miejsce wysłały też m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania oraz Unia Europejska.

jmo

Czytaj także

Indie: 402 tys. nowych przypadków koronawirusa, szczyt zakażeń w najbliższych dniach

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 08:34
W Indiach, gdzie w ostatnich dniach odnotowywano rekordowe liczby przypadków COVID-19, szczyt zakażeń może nastąpić w najbliższych dniach. Tak uważają indyjscy eksperci. Od 9 dni potwierdzano tam ponad 300 tysięcy zakażeń dziennie. Dziś odnotowano rekordową w skali świata liczbę prawie 402 tysięcy przypadków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna sytuacja epidemiczna w Indiach. Kraj otrzyma pomoc humanitarną od Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 21:14
Polska wyśle pomoc humanitarną do Indii ogarniętych kryzysem w służbie zdrowia, związanym z bardzo dużą liczbą chorych na COVID-19. W czwartek wieczorem wyleci do tego kraju samolot m.in. z aparaturą tlenową.
rozwiń zwiń