X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Reżim Łukaszenki nie zna żadnych granic". "Minuta krzyku" białoruskich opozycjonistów w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 13:00
- Społeczeństwo jest na tyle zastraszone, że boi się rozmawiać ze swoimi rodzinami o tym, co się dzieje – mówiła działaczka Jana Shostak na konferencji prasowej białoruskich opozycjonistów w Warszawie. Opozycjoniści odnieśli się do aresztowania Ramana Pratasiewicza.
Konferencja białoruskich opozycjonistów w Warszawie
Konferencja białoruskich opozycjonistów w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

W niedzielę białoruskie władze wymusiły lądowanie samolotu Ryanair lecącego z Aten do Wilna. W Mińsku aresztowano blogera Ramana Pratasiewicza, współzałożyciela kanału NEXTA, który białoruskie władze uznają za ekstremistyczny.

Joanna Lichocka PR 1200.jpg
"Bezprecedensowy akt terroru realizowanego przez państwo". Lichocka o zatrzymaniu samolotu przez Białoruś 

Zatrzymanie opozycyjnego dziennikarza wzbudziło głosy oburzenia. Sprawę nagłośniła m.in. Swiatłana Cichanouska.

W poniedziałek w Warszawie odbyła się konferencja prasowa białoruskich opozycjonistów, którzy mówili o prześladowaniach, jakie mają miejsce w ich kraju.

– Dostałem już setki pogróżek od reżimu i innych osób, że ja będę kolejną osobą, którą ten reżim sprowadzi na Białoruś i która będzie odpowiadać niby według prawa - mówił Stiepan Putiło. - Ale pamiętamy cytat z Łukaszenki: "czasami nie ma czasu na prawo" - dodał.

"Chcemy mieć wolny kraj"

Odnosząc się do skali represji na Białorusi, opozycjonista podkreślił: "To sprawa naszego życia, bo chcemy mieć wolny, niepodległy kraj".

Czytaj także:

Opozycjonistka Jana Shostak mówiła o tym, że białoruscy aktywiści obawiają się o swoje życie, ale chcą kontynuować walkę o wolny kraj. - Społeczeństwo jest na tyle zastraszone, że boi się zmienić zdjęcie na Facebooku, boi się rozmawiać ze swoimi rodzinami o tym, co się dzieje. Każdego dnia mają miejsce kolejne śmierci, to nas wszystkich przeraża – powiedziała Jana Shostak.

Szef fundacji Białoruski Dom w Warszawie Aleś Zarembiuk dodał, że "95 mln Białorusinów jest teraz zakładnikami, ale to nie znaczy, że my już leżymy na ziemi i czekamy, że tylko UE nas uratuje. Potrzebujemy wsparcia, aby nadal działać, aby nadal się sprzeciwiać – wskazał.

tvp.info/kp

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Białoruś Europa

Czytaj także

"Łukaszenka przekroczył czerwoną linię". Niemcy potępiają działania białoruskiego reżimu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 11:32
Niemieccy politycy wezwali białoruskie władze do wyjaśnienia sprawy zatrzymania Ramana Pratasiewicza. Samolot z Aten do Wilna, którym podróżował bloger został zmuszony do lądowania w Mińsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narada NATO w sprawie uprowadzenia samolotu przez reżim Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 12:19
We wtorek w Brukseli odbędzie się narada ambasadorów NATO w sprawie uprowadzenia samolotu przez białoruski reżim - potwierdziła w kwaterze głównej brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń