X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

6 lat łagru dla zwolenników Nawalnego? Media niezależne w Rosji ostrzegają przed nową falą represji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 07:23
Rosyjskie media niezależne ostrzegają przed nową falą represji wobec zwolenników opozycji. W ocenie portalu "Meduza" prześladowania dotkną wszystkich, którzy związani są z Aleksiejem Nawalnym.
Protesty w obronie Aleksieja Nawalnego
Protesty w obronie Aleksieja Nawalnego Foto: Shutterstock/NickolayV

W środę moskiewski sąd uznał regionalne sztaby polityka oraz kierowaną przez niego Fundację Walki z Korupcją za organizacje ekstremistyczne. 

nawalny free 1200.jpg
Organizacje związane z Nawalnym uznane za ekstremistyczne. Jest decyzja moskiewskiego sądu

Według portalu "Meduza", pracownikom, w tym wolontariuszom organizacji ekstremistycznych, za kontynuowanie działalności już po wyroku sądu grozi do 6 lat łagru i trzyletni zakaz kandydowania w wyborach wszystkich szczebli. Podobne represje mogą dotknąć każdego zwolennika Aleksieja Nawalnego, który w dowolny sposób wyrażał sympatię dla jego organizacji.

Posłuchaj
00:44 11127445_1.mp3 Zwolennikom Nawalnego grożą represje. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

Najsurowszą karę przewidziano dla osób, które finansują organizację ekstremistyczną. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Ci, którzy kierowali organizacjami Aleksieja Nawalnego, nie zostaną dopuszczeni do startu w wyborach przez 5 lat, a przez 10 lat zakazano im tworzenia organizacji i ruchów obywatelskich.

Za kontynuowanie działalności ekstremistycznej grozi im do 10 lat łagru. Natomiast wszystkie media informujące o organizacjach Aleksieja Nawalnego muszą pod karą grzywny przypominać odbiorcom, że są to organizacje ekstremistyczne.

koz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Aleksiej Nawalny Rosja