X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mają prawo do wyrażania opinii". Szef dyplomacji UE wsparł protestujących Kubańczyków

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 00:33
Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell wsparł antyrządowe protesty Kubańczyków. W poniedziałek w kilku miastach na Kubie protestujący wyszli na ulice, krytykując rząd za zaniedbania w walce z pandemią.
Protesty na Kubie uznawane są za jedne z największych w ostatnich 60. latach
Protesty na Kubie uznawane są za jedne z największych w ostatnich 60. latachFoto: PAP/EPA/Ernesto Mastrascusa

mid-epa09339365 (2).jpg
Demonstracje na Kubie. Prof. Katarzyna Dembicz: tragiczna sytuacja gospodarcza kraju

Największe od ćwierćwiecza protesty

- Chciałbym podkreślić, że Kubańczycy mają prawo do wyrażania swoich opinii w sposób pokojowy i apeluję do rządu, by zezwolił na pokojowe demonstracje i by wsłuchał się w głosy niezadowolenia ze strony manifestujących - podkreślił szef unijnej dyplomacji.

00:19 kuba - protesty - spec .mp3 Szef dyplomacji UE Josep Borrell: vhciałbym podkreślić, że Kubańczycy mają prawo do wyrażania swoich opinii w sposób pokojowy i apeluję do rządu, by zezwolił na pokojowe demonstracje i by wsłuchał się w głosy niezadowolenia ze strony manifestujących (IAR)

Obecne demonstracje na Kubie są największymi od 1994 roku. Problemy spowodowane pandemią pogłębiają także kryzys gospodarczy na wyspie.

Czytaj także: 

mbl

Czytaj także

Certyfikat UE na wakacjach. Płomecka: przed wylotem sprawdźmy, czy nie wprowadzono dodatkowych restrykcji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 13:40
- Jeśli jakiś kraj uzna, że sytuacja epidemiologiczna się pogorszyła, istnieje zagrożenie dla zdrowia publicznego, czy związane z nowymi mutacjami koronawirusa, może wprowadzić dodatkowe ograniczenia - mówiła Beata Płomecka, komentując przepisy dotyczące certyfikatu UE, ułatwiającego podróże. W wyjątkowych przypadkach państwa Unii mogą wprowadzić dodatkowe obostrzenia, muszą jednak poinformować o tym pozostałych członków UE i Komisję Europejską. To oznacza, że choć warto mieć unijny certyfikat, dodatkowo trzeba upewnić się przed wylotem, jakie restrykcje obowiązują w kraju, do którego się wybieramy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potępiamy próby wykorzystywania migracji do wywarcia presji". Mińsk w ogniu krytyki UE

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 23:53
Szef Rady Europejskiej Charles Michel potępił Białoruś za wywieranie migracyjnej presji na Litwę. Chodzi o napływ nielegalnych uciekinierów, głównie Irakijczyków. 
rozwiń zwiń