X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dążyć do zaszczepienia wszystkich". Francja zaostrza strategię walki z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 00:58
Francja wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla personelu medycznego i restrykcje dla osób bez paszportu cowidowego. Działania te mają pozwolić na uniknięcie kolejnej fali pandemii spowodowanej wariantem Delta koronawirusa.
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronFoto: PAP/EPA/MICHEL EULER / POOL
  • Francja wprowadza obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia - poinformował prezydent tego kraju Emmanuel Macron
  • Jak dodał, rozważane są obowiązkowe powszechne szczepienia Francuzów. Będzie to zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej
  • Od 21 lipca Francja wprowadza także restrykcje wobec osób niemających paszportu covidowego. Dokument ten będzie sprawdzany w instytucjach kultury i podczas wydarzeń gromadzących więcej niż 50 osób
  • Tydzień później podobnymi restrykcjami objęte zostaną kawiarnie, restauracje, szpitale lub domy opieki dla osób starszych. Zakazane osobom bez tzw. paszportu covidowego będzie także korzystanie z samolotu, pociągu lub autobusu w przypadku długodystansowej podróży
  • Prezydent Francji poinformował również, że od jesieni Francuzi będą płacili za testy PCR na COVID-19

pandemia pap 1200 .jpg
WHO ostrzega: wariant Delta koronawirusa wkrótce może dominować w świecie

Francuski prezydent Emmanuel Macron poinformował o tym w orędziu do narodu. W swym przemówieniu wezwał do mobilizacji w sprawie szczepień. - Dla naszego bezpieczeństwa i jedności, musimy dążyć do zaszczepienia wszystkich Francuzów - powiedział Emmanuel Macron.

Posłuchaj
00:59 macron - spec .mp3 Francja wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla personelu medycznego i restrykcje dla osób bez paszportu cowidowego - relacja Stefana Foltzera (IAR)

Od połowy września obowiązek przyjęcia szczepionki będzie dotyczył pracowników służby zdrowia i domów opieki dla osób starszych. - Od 15 września będą prowadzone kontrole i nakładane sankcje - ostrzegł prezydent Francji. Dodał, że w zależności od sytuacji epidemicznej, rząd rozważy wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla wszystkich.

Czytaj także:

Restrykcje wobec niezaszczepionych

Emmanuel Macron ogłosił także zamknięcie dostępu do niektórych miejsc w przestrzeni publicznej dla osób bez paszportu cowidowego. Od 21 lipca dokument ten będzie sprawdzany w instytucjach kultury i podczas wydarzeń gromadzących więcej niż 50 osób. Prezydent Francji mówił, że restrykcje wobec osób bez paszportu covidowego mają zachęcić do szczepienia się.

00:18 macron - restgrykcje 1 .mp3 Emmanuel Macron: wszędzie będziemy postępować podobnie, uznając obywatelskie postawy i obciążając restrykcjami tych, którzy nie są zaszczepieni. Szczepionka nie jest od razu obowiązkowa dla wszystkich, ale maksymalnie poszerzymy działanie paszportu covidowego tak, aby namówić maksymalną liczbę osób spośród was do przyjęcia szczepionki (IAR)

Tydzień później osoby niezaszczepione lub bez negatywnego wyniku testu nie będą już mogły wejść do kawiarni, restauracji, szpitala lub domu opieki dla osób starszych. Zakazane będzie także korzystanie z samolotu, pociągu lub autobusu w przypadku długodystansowej podróży.

00:22 macron - restrykcje 2 .mp3 Emmanuel Macron: od sierpnia, paszport covidowy będzie obowiązywał w kawiarniach, restauracjach, galeriach handlowych, szpitalach i domach opieki, ale także w samolotach, pociągach i autobusach w przypadku długodystansowych podróży. Tylko osoby zaszczepione lub z negatywnym wynikiem testu będą miały dostęp do tych miejsc - niezależnie od tego czy są klientami, użytkownikami, czy pracownikami (IAR)

- Tylko osoby zaszczepione lub z negatywnym wynikiem testu będą miały dostęp do tych miejsc - niezależnie od tego czy są klientami, użytkownikami, czy pracownikami - podkreślił prezydent Francji. 


opr. Johns Hopkins University

Prezydent Francji poinformował również, że od jesieni Francuzi będą płacili za testy PCR na COVID-19. Prezydent Francji ogłosił również wprowadzenie stanu wyjątkowego i godziny policyjnej na terytoriach zamorski La Réunion i na Martynice z powodu nawrotu epidemii.


mbl

Czytaj także

Naukowcy alarmują: Delta zagraża Europie, to najbardziej niebezpieczny wariant koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 09:29
Delta, dotychczas najbardziej zaraźliwy wariant koronawirusa, jest obecny w prawie stu krajach na świecie i poważnie zagraża Europie. Naukowcy ostrzegają, że największe ryzyko grozi osobom niezaszczepionym oraz częściowo zaszczepionym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten wirus rozprzestrzenia się z szybkością pożaru lasu". Dr Szułdrzyński o wariancie Delta

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 10:35
- Zakaźność wariantu Delta jest tak ogromna, że wystarczy kilka sekund kontaktu, żeby złapać infekcję - mówił w Polskim Radiu 24 dr Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy premierze.
rozwiń zwiń