Manifestacje Kubańczyków w USA. To wsparcie dla antyrządowych protestów na Kubie
Władze w Hawanie potwierdziły śmierć jednej osoby w czasie antyrządowych protestów, które odbyły się w kilku miastach na Kubie. Tymczasem manifestacje poparcia dla mieszkańców wyspy odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Biały Dom zapewnia, że prawa człowieka i demokracja będą w centrum amerykańskiej polityki wobec Kuby.
2021-07-14, 22:13
Powiązany Artykuł
Antyrządowe protesty w kilku miastach na Kubie. Prezydent oskarża USA
Według rządu Kuby 36-letni mężczyzna zginął podczas starć z policją na przedmieściach Hawany. Kubańskie władze nie podały liczby rannych i aresztowanych. Oskarżyły jednak protestujących o demolowanie domów, wzniecanie pożarów i niszczenie sieci energetycznej.
Posłuchaj
O ile w Hawanie i innych kubańskich miastach nie doszło do nowych protestów, mieszkający w USA Kubańczycy zorganizowali serię manifestacji. W Miami demonstranci zablokowali autostradę, dziesiątki osób demonstrowały w Waszyngtonie.
- Protesty na Kubie. USA ostrzegają Hawanę przed użyciem siły
- "Kubańczycy mają prawo do protestów". Szef unijnej dyplomacji wspiera demonstrujących
"Protesty wpłyną na politykę Bidena"
Powiązany Artykuł
Galopująca inflacja, brak żywności i prądu, reżim limituje dostęp do internetu. Kuba na krawędzi
Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ostatnie protesty na Kubie będą miały wpływ na politykę rządu Joe Bidena wobec Hawany. - Dokonujemy pełnego przeglądu naszej polityki wobec Kuby. Prawa obywatelskie i demokracja zawsze będą w jej centrum - oświadczyła Psaki.
REKLAMA
Przewodniczący senackiej komisji spraw zagranicznych, demokrata Bob Menendez ostrzegł władze w Hawanie, aby powstrzymały się od stosowania przemocy wobec demonstrantów. Menendez zagroził, że wobec urzędników łamiących prawa człowieka na Kubie mogą zostać zastosowane sankcje, które przewiduje Ustawa Magnickiego.
jmo
REKLAMA