X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Angela Merkel w Białym Domu. Nord Stream 2 wśród tematów rozmów

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 06:26
Prezydent USA Joe Biden spotka się dziś w Białym Domu z Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Wizyta ma podkreślić przywrócenie dobrych stosunków pomiędzy oboma krajami. Wśród tematów rozmów znajdą się między innymi relacje z Chinami i Rosją, stosunki handlowe oraz budowa gazociągu Nord Stream 2.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela MerkelFoto: PAP/EPA/Christian Lietzmann / POOL

Angela Merkel przybyła do Waszyngtonu wczoraj wieczorem. Czwartek rozpocznie od roboczego śniadania z wiceprezydent Kamalą Harris, następnie spotka się z szefami niemieckich firm inwestujących w USA oraz odbierze honorowy doktorat Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

mid-epa09340765 (1) (1).jpg
Kanclerz Angela Merkel potwierdziła, że gwarantuje tranzyt gazu przez Ukrainę

Przed godz. 20.00 polskiego czasu przybędzie do Białego Domu, gdzie spotka się w Gabinecie Owalnym z prezydentem Joe Bidenem, po czym odbędą się rozmowy delegacji obu krajów i wspólna konferencja prasowa.

Czytaj także:

Wizytę w Białym Domu zakończy kolacja wydana przez amerykańską parę prezydencką na cześć Angeli Merkel i jej męża, profesora Joachima Sauera.

Posłuchaj
00:51 11192708_1.mp3 Wizyta Angeli Merkel w Białym Domu będzie mieć pożegnalny charakter bowiem we wrześniu Kanclerz Niemiec odchodzi ze stanowiska. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)

 

Tematy rozmów

mid-epa09334516 (2).jpg
"USA zaczynają traktować Niemcy jako lidera Europy". Dr Winkler o polityce administracji Bidena

Biały Dom poinformował, że przywódcy USA i Niemiec będą rozmawiać o walce ze zmianami klimatu, pandemii COVID-19, bezpieczeństwie narodowym i wspieraniu demokracji na świecie. Biden i Merkel mają też dyskutować o zminimalizowaniu negatywnych skutków Nord Stream 2 dla Ukrainy, wschodniej flanki NATO i Europy.

Wizyta Angeli Merkel w Białym Domu będzie mieć pożegnalny charakter bowiem we wrześniu Kanclerz Niemiec odchodzi ze stanowiska.

st

Czytaj także

Relacje USA z Rosją. Jan Parys: oba kraje są zainteresowane zahamowaniem wyścigu zbrojeń

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 15:40
-  Rosja ma stagnację gospodarczą, a Ameryka ma wielkie zadłużenie i ogromne problemy wewnętrzne, więc chce skoncentrować siły na wzmocnieniu systemów społecznych i gospodarczych - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były wiceminister obrony narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To fakt". Sekretarz stanu USA o ukończeniu budowy Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:36
- Ukończenie Nord Stream 2 to fakt - oświadczył sekretarz stanu USA Antony Blinken na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów, broniąc decyzji o odstąpieniu od niektórych sankcji. Zapowiedział, że Waszyngton zareaguje, jeśli Moskwa spróbuje użyć dostaw gazu jako broni.
rozwiń zwiń