X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

20 mln euro kary dla firmy farmaceutycznej. Podniosła cenę leku z 46 do 14 tys.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 01:45
Holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynków (ACM) ukarał grzywną w wysokości prawie 20 mln euro włoską firmę farmaceutyczną, która podniosła cenę leku na rzadką chorobę z 46 do 14 tys. euro.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/AlAnton

Włoska firma Leadiant od 2008 r. produkuje lek na rzadką chorobę metaboliczną ksantomatozę mózgowo-ścięgnistą (CTX). Jak ustalił Holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynków, cena leku o nazwie CDCA-Leadiant stopniowo rosła od 46 do 14 tys. euro za 100 kapsułek.

Czytaj także:
naczynia apteka starocie 1200x660.jpg
Muzeum Farmacji - historia aptekarstwa w pigułce

ACM informuje, że pacjenci są całkowicie uzależnieni od leku i muszą go przyjmować przez całe życie.

Czytaj także:

Nadużycie 

Regulator stwierdził, że firma nadużyła dominującej pozycji monopolisty, aby "wzbogacić się kosztem pacjentów i społeczeństwa", i nałożył na nią karę w wysokości 19 569 500 euro.

- Producenci leków, którzy wprowadzają na rynek niedrogie innowacyjne leki, wnoszą istotny wkład w społeczeństwo, na którym mogą również zarabiać pieniądze – twierdzi Martijn Snoep, cytowany w komunikacie prasowym prezes ACM.

- Tutaj widzimy coś zupełnie innego. Leadiant dokonał ogromnego podniesienia ceny działającego od dawna leku przy ograniczonej inwestycji i niewielkim ryzyku. Tu w ogóle nie ma innowacji – uważa Snoep.

Firma może wnieść odwołanie od decyzji urzędu.

jbt

Czytaj także

"Szczepionka na wirusowe zapalenie wątroby typu C może powstać za 5 lat". Noblista zdradza szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 06:46
Szczepionka chroniąca przed zakażeniem wirusowym zapaleniem wątroby typu C może zostać wprowadzona do użytku w ciągu najbliższych 5 lat - uważa prof. Michael Houghton, który wraz z trzema innymi naukowcami w 1989 roku zdobył Nagrodę Nobla za odkrycie wirusa HCV.
rozwiń zwiń