X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Japonia nie uznaje birmańskich dyplomatów mianowanych przez juntę. "To byłoby zaakceptowanie zamachu stanu"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 05:49
Japonia odmówiła wydania wiz dwóm dyplomatom mianowanym przez juntę wojskową z Birmy, która postanowiła zastąpić nimi dwóch pracowników ambasady w Tokio zwolnionych w marcu - poinformowała w niedzielę agencja informacyjna Kyodo.
Wojskowi w Birmie
Wojskowi w Birmie Foto: Shutterstock/R. Bociaga

Wydanie wiz dyplomatycznych oznaczałoby uznanie wojskowego zamachu stanu, który odebrał władzę wybranemu rządowi cywilnemu utworzonemu przez Aung San Suu Kyi, która nadal pozostaje aresztowana - podaje Kyodo.

1200_Birma_PAP.png
Wojskowy zamach stanu w Birmie. Chiny odrzucają oskarżenia o wspieranie puczu

Japonia nie uznaje junty, która poprosiła kraj o wydanie wiz dla swoich dwóch dyplomatów. Chociaż Tokio oświadczyło, że "rozpatruje" wniosek, to nie rozpoczęto procedur ich wydawania - informuje Kyodo, opierając się na anonimowych źródłach rządowych.

Tymczasem Tokio nadal uznaje status dyplomatyczny dwóch dyplomatów Birmy zwolnionych przez juntę miesiąc po zamachu stanu i ich proteście przeciwko zamachowcom. Przywódcy zamachu stanu poprosili o unieważnienie ich akredytacji i wiz. Ale Tokio pozwoliło im obojgu pozostać w Japonii, nawet po tym, jak ich okres dyplomatyczny wygasł w lipcu.

Ostrożna polityka Japonii

Obaj współpracują z opozycyjnym Rządem Narodowym Unity, grupą przeciwna wojskowej juncie i powstałą po puczu. Japonia jest jednym z krajów, które wezwały do natychmiastowego uwolnienie Suu Kyi, innych członków byłej partii rządzącej oraz ludzi aresztowanych przez juntę.

Czytaj również:

Jednak - jak pisze EFE - Tokio pozostaje ostrożne w swojej polityce wobec Birmy, kraju, z którym stara się mieć bliskie stosunki gospodarcze i wpływy. Japonia powstrzymała się od przystąpienia do wspólnego ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i Unią Europejską projektu nakładania sankcji na ludzi i grupy zaangażowane w zamach stanu. Niektórzy analitycy twierdzą, że to ostrożne pozycjonowanie wynika również z rosnących wpływów Chin w Birmie.

kp

Czytaj także

USA wstrzymują kontakty handlowe z Birmą. To pokłosie krwawych manifestacji

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 21:06
Stany Zjednoczone wstrzymały wszelkie kontakty handlowe z Birmą do czasu przywrócenia rządu obalonego przez wojskową juntę. Chodzi o wszystkie możliwe kwestie handlowe i inwestycyjne, które uregulowano w umowie w 2013 roku. Niewykluczone są też kolejne działania dotyczące ceł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż zagraniczna przywódcy junty w Birmie. W Moskwie weźmie udział w konferencji nt. bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 23:51
Przywódca junty w Birmie, gen. Mi Aung Hlaing, stojący na czele rządu wojskowych, którzy 1 lutego przejęli władzę w tym kraju, poleciał w niedzielę do Moskwy, gdzie weźmie udział w Konferencji na temat Bezpieczeństwa Międzynarodowego w dniach 22-24 czerwca - podała oficjalna telewizja.
rozwiń zwiń