more_horiz
Wiadomości

30 lat niepodległości Mołdawii. Obchody z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 05:53
Prezydent Andrzej Duda wraz z prezydentami Ukrainy oraz Rumunii - Wołodymyrem Zełenskim i Klausem Iohannisem - będzie dzisiaj gościem uroczystości w 30. rocznicę ogłoszenia przez Mołdawię niepodległości od ZSRR. W Kiszyniowie odbędzie się również spotkanie i wspólna konferencja prasowa prezydentów Polski, Ukrainy, Rumunii i Mołdawii.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/EPA/DUMITRU DORU

Po południu prezydent Andrzej Duda odwiedzi także ulicę prezydenta Lecha Kaczyńskiego i złoży wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

duda Mołdawia pap 1200x660.jpg
Mołdawia na trudnej drodze do Europy. Ekspert: po ostatnich wyborach jest nadzieja na reformy

Posłuchaj
00:55 mołdawia - spec - darmoros .mp3 Prezydent Andrzej Duda wraz z prezydentami Ukrainy oraz Rumunii - Wołodymyrem Zełenskim i Klausem Iohannisem - będzie gościem uroczystości w 30. rocznicę ogłoszenia przez Mołdawię niepodległości od ZSRR - relacja Karola Darmorosa (IAR)

Prezydent będzie ponadto w Bibliotece im. Adama Mickiewicza a na zakończenie wizyty w Kiszyniowie spotka się z Polakami mieszkającymi w Mołdawii oraz przedstawicielami lokalnych środowisk intelektualnych i biznesowych.

Czytaj także: 

Wczoraj Andrzej Duda rozmawiał z prezydent Maią Sandu i szefową niedawno utworzonego, proeuropejskiego rządu premier Natalii Gavrility. Prezydent wyraził gotowość do wsparcia reform w Mołdawii, natomiast władze tego kraju potwierdziły możliwość współpracy w obszarach administracji skarbowej, cyfryzacji usług publicznych, rozwoju regionalnego oraz rolnictwa.


mbl

Zobacz także

Zobacz także