X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łukaszenka chce zawieszenia umowy o readmisji z Unią Europejską. "Dokument został przygotowany przez rząd"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 16:52
Alaksandr Łukaszenka skierował do białoruskiego parlamentu projekt ustawy o zawieszeniu działania umowy o readmisji z krajami Unii Europejskiej. W najbliższym czasie zobowiązania Białorusi dotyczące readmisji zostaną zamrożone.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander Łukaszenka Foto: Shutterstock.com/Drop of Light

Posłuchaj
00:57 11284452_1.mp3 Alaksandr Łukaszenka chce zawieszenia działania umowy o readmisji z krajami Unii Europejskiej. Z Mińska, Włodzimierz Pac (IAR)

Mińsk tłumaczy, że dokument dotyczący zawieszenia działania umowy o readmisji został przygotowany przez rząd - jak to określono - "w ramach odpowiedzi na nieprzyjazne działania Unii Europejskiej i jej państw członkowskich wobec Białorusi". Chodzi o sankcje nałożone na białoruskie władze i firmy za łamanie demokratycznych standardów.

granica migranci FORUM 1200.jpg
"Na tej granicy nie koczują wcale Afgańczycy". Poseł PiS o stanie wyjątkowym i sytuacji migrantów

Niezależne białoruskie media zwracają uwagę, że w ostatnich miesiącach - z powodu wysokiej liczby migrantów z Azji i Afryki próbujących dostać się z terenu Białorusi do Polski, Litwy i Łotwy - władze tych państw wprowadziły na terenach przy granicy z Białorusią stan wyjątkowy.

Czytaj także:

Przedstawicielstwo Unii Europejskiej na Białorusi wystąpiło w środę z démarche wobec władz w Mińsku w związku z kryzysem migracyjnym na granicach Wspólnoty. Bruksela potępiła wykorzystywanie migrantów w celach politycznych i wezwała białoruskie władze do zaprzestania tej praktyki.

bf

Czytaj także

Niemcy przyjęły w I połowie tego roku ponad 47 tysięcy migrantów. To ćwierć ich limitu rocznego

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 16:52
Jak wynika z ustaleń rządu federalnego, w I półroczu Niemcy przyjęły ponad 47 tysięcy migrantów. W tym samym czasie wyjechało lub zostało wydalonych z Niemiec około 12 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w zagrożeniach hybrydowych

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 17:41
Unia Europejska odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w celach politycznych i do zagrożeń hybrydowych - tak brzmi fragment oświadczenia wynegocjowanego przez unijnych ministrów spraw wewnętrznych po nadzwyczajnej naradzie w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vera Jourova: stan wyjątkowy pokazuje powagę kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 18:25
- Stanu wyjątkowego nie wprowadzono nawet podczas pandemii, to pokazuje powagę kryzysu migracyjnego - powiedziała Wirtualnej Polsce wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova. Podkreśliła, że należy zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy już dostali się na terytorium UE.
rozwiń zwiń