more_horiz
Wiadomości

Media: Korea Płn. przeprowadziła nocną defiladę wojskową. "Wojsko południowokoreańskie analizuje te sygnały"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 21:06
"Korea Północna przeprowadziła prawdopodobnie nocną defiladę wojskową, aby uczcić 73. rocznicę powstania kraju" - podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródła wojskowe.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Damir Sagolj/Forum

"Istnieją oznaki, że Północ przeprowadziła paradę wojskową na północy Pjongjangu. Wojsko południowokoreańskie analizuje te sygnały" - pisze Yonhap.

korea południowa wojsko shutterstock_1308872203 1200.jpg
Seul nie chce drażnić sąsiada z północy. Tradycyjne manewry z USA pod znakiem zapytania

Jeśli doniesienia te zostałyby potwierdzone, byłaby to pierwsza defilada w Korei Północnej od stycznia tego roku, kiedy odbył się pierwszy od prawie pięciu lat zjazd rządzącej Partii Robotniczej Korei.

Dla przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una defilady wojskowe niemal zawsze były okazją do prezentacji nowego rodzaju uzbrojenia, w tym balistycznych pocisków międzykontynentalnych. Tym razem, według wojskowych źródeł, parada mogła być odpowiedzią na wspólne ćwiczenia wojskowe Korei Południowej i USA, które w Pjongjangu odebrane zostały jako zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

Korea Płn. zaprezentowała nowe rakiety

W zeszłym tygodniu NK News i 38 North, organizacje zajmujące się śledzeniem wydarzeń w Korei Północnej, poinformowały, że na zdjęciach satelitarnych widać północnokoreańskich żołnierzy, przygotowujących się prawdopodobne do wojskowej parady.

Podczas defilady w październiku ub.r. Korea Północna zaprezentowała nowe międzykontynentalne rakiety balistyczne. Był to pierwszy od dwóch lat pokaz Pjongjangu nowej broni dalekiego zasięgu. Ostatnia defilada odbyła się w styczniu br. 

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem