X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Represje na Białorusi: ponad 1600 spraw karnych przeciwko uczestnikom protestów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 10:12
Od sierpnia ubiegłego roku, gdy rozpoczęły się powyborcze protesty opozycji, w Mińsku wszczętych zostało ponad 1600 spraw karnych. Sprawy 400 osób trafiły już do sądów białoruskiej stolicy, a niektórzy demonstranci zostali skazani na kary pozbawienia wolności.
Białoruskie służby wytoczyły ponad 1600 spraw uczestnikom prodemokratycznych procesów
Białoruskie służby wytoczyły ponad 1600 spraw uczestnikom prodemokratycznych procesówFoto: Zuma Press/ FORUM

Szef Komitetu Śledczego dla Miasta Mińska Siarhiej Pasko powiedział w wywiadzie dla stołecznej telewizji "STV", że wiele spraw wciąż jest rozpatrywanych przez jego resort. - W aresztach, tylko w jednej sprawie karnej rozpatrywanej przez komitet śledczy w Mińsku, znajduje się około 50 osób - powiedział Siarhiej Pasko.

POLSKIE RADIO dla Bialorusi.jpg
Polskie Radio - Serwisy specjalne dla Białorusi

Szef Komitetu Śledczego stolicy poinformował, że jego resort przeprowadził śledztwo dotyczące skarg obywateli na nadmierne użycie siły przez funkcjonariuszy struktur siłowych. Jednak dotychczas nie ujawniono ani jednego przypadku naruszenia prawa przez interweniujących milicjantów, funkcjonariuszy OMON-u czy innych struktur. Dziennikarz białoruskiej telewizji, który prowadził wywiad, powiedział, że było kilka tysięcy skarg na działania struktur siłowych.

Protesty po ogłoszeniu wyniku wyborów

Na Białorusi protesty społeczne wybuchły 9 sierpnia ubiegłego roku po tym, jak ogłoszone zostały wyniki wyborów prezydenckich. Tysiące demonstrantów przez kilka miesięcy protestowało w największych miastach kraju, uważając, że oficjalne wyniki, które dały zwycięstwo urzędującemu prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence, zostały sfałszowane.

Czytaj także: 

Niezależne media publikowały zdjęcia ludzi pobitych na demonstracjach. Kilka osób w ich trakcie zginęło.


mbl

Czytaj także

Kalesnikawa i Znak przed sądem w Mińsku. Zapadł wyrok dla białoruskich opozycjonistów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 11:46
Białoruscy opozycjoniści Maryja Kalesnikawa i Maksim Znak zostali skazani na kary odpowiednio 11 i 10 lat kolonii karnej. Ogłoszenie wyroku w sądzie w Mińsku miało otwarty charakter, mimo że kilkutygodniowy proces był zamknięty dla publiczności i dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rażący brak poszanowania praw człowieka i wolności obywateli". UE potępia wyrok dla białoruskich opozycjonistów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:23
Unia Europejska potępiła skazanie czołowych białoruskich opozycjonistów. Oświadczenie w tej sprawie opublikował rzecznik szefa unijnej dyplomacji, Peter Stano. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichanouska: żądamy natychmiastowego zwolnienia z więzienia Maryi Kalesnikawej i Maksima Znaka

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 20:45
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska w rocznicę aresztowania Maryi Kalesnikawej żądała zwolnienia jej oraz Maksima Znaka z aresztu. Oboje - Znak i Kalesnikawa - zostali w poniedziałek skazani przez reżim Alaksandara Łukaszenki na 11 i 10 lat więzienia.
rozwiń zwiń