X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie ustają represje wobec Tatarów. Rosyjska FSB oskarżyła jednego z liderów o dywersję

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 12:50
Rosyjska FSB oskarżyła jednego z liderów Tatarów krymskich Narimana Dżelalowa o dywersję. Tatarski działacz od 4 września jest przetrzymywany w areszcie. Obrońcy praw człowieka przypominają, że represje wobec społeczności tatarskiej zaczęły się w 2014 roku - po tym jak Rosja podstępem zajęła ukraiński Krym. Część Tatarów krymskich do dziś nie zaakceptowała rosyjskiej aneksji półwyspu.
Logo FSB
Logo FSBFoto: rebrova irina/ Shutterstock

Początkowo wiceprzewodniczącemu nieuznawanego w Rosji samorządu tatarskiego, Medżlisu, zarzucono pomoc w dokonaniu aktu dywersji.

krym 1200 forum.jpg
Uszkodzenie gazociągu na Krymie. Ukraiński wywiad: prowokacja mająca uzasadnić dalsze represje

Chodziło o uszkodzenie gazociągu, który przebiega w okolicach Symferopola. Jak podały rosyjskie agencje, służby śledcze zmieniły kwalifikację czynu na "dokonanie aktu dywersji w zmowie ze zorganizowaną grupą przestępczą".


Posłuchaj
00:50 11308934_1.mp3 FSB oskarża o dywersję lidera krymskich Tatarów - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Nariman Dżelalow nie przyznaje się do winy

Tatarskiemu działaczowi grozi do 20 lat więzienia. On sam nie przyznaje się do winy. W rozmowach z Polskim Radiem przy każdej okazji podkreślał, że nie jest Rosjaninem, a Krym nie jest Rosją.

Czytaj także:

- Identyfikuję siebie wyłącznie jako Tatara krymskiego, obywatela Ukrainy, człowiek na którego dom napadli agresywni ludzie - tłumaczy Nariman Dżelalow.

Posłuchaj
00:10 11308960_1.mp3 Nariman Dżelalow: identyfikuję siebie wyłącznie jako Tatara krymskiego (IAR)

Obrońcy praw człowieka informują, że w rosyjskich aresztach śledczych i koloniach karnych przetrzymywanych jest ponad stu działaczy tatarskich, którzy nie uznają aneksji Krymu.

ng

Czytaj także

Krym: nasilają się represje wobec Tatarów. Aresztowano kilku działaczy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 12:38
Rosyjskie władze dokonały dziś zatrzymań wśród Tatarów na okupowanym Krymie. Aresztowano 5 działaczy tatarskiej społeczności. To kolejne w ostatnich dniach działania wymierzone w ludność tatarską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraiński dowódca: Rosja w każdej chwili może przejść do działań zbrojnych

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 15:23
- Rosja w każdej chwili może przejść do działań zbrojnych na południu Ukrainy - oświadczył dowódca Zbrojnych Sił Ukrainy generał Serhij Najew. Prognozuje, że w najbliższej perspektywie Moskwa będzie nadal stosować środki hybrydowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Takie działanie podaje w wątpliwość intencje Federacji Rosyjskiej". Polskie MSZ o wyborach na Krymie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 20:16
Polska dyplomacja potępiła przeprowadzenie wyborów do rosyjskiej Dumy Państwowej na terytorium okupowanego Krymu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło w oświadczeniu rozczarowanie "uniemożliwieniem przez rosyjskie władze organizacji misji obserwacyjnej OBWE" podczas wyborów, które odbyły się między 17 a 19 września w całej Rosji.
rozwiń zwiń