more_horiz
Wiadomości

Gwałtowny wzrost liczby migrantów w Niemczech. Docierają tam z Białorusi przez Polskę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 14:41
Przygraniczny obóz przejściowy dla imigrantów niedaleko Frankfurtu nad Odrą zaczyna "pękać w szwach" - ustaliły niemieckie media. Przejścia graniczne w Brandenburgii uchodzą za główne punkty przerzutu nielegalnych uchodźców, docierających z Białorusi przez Polskę i Litwę.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter.com

Rzecznik brandenburskiego MSW Martin Burmeister poinformował, że w ostatnich tygodniach do ośrodka w Eisenhüttenstadt dotarło około 900 osób. - Przy granicy z Polską zauważalny jest gwałtowny wzrost liczby imigrantów. Tym samym coraz trudniejsze staję się zapewnienie tam porządku, bezpieczeństwa i higieny - mówi.

Posłuchaj
00:53 11311247_1.mp3 Niemcy: coraz więcej imigrantów przy granicy z Polską (IAR)

 

1200 bialorus straz graniczna forum.jpg
Sytuacja na granicy z Białorusią. Komisarz ds. wewnętrznych UE spotka się z szefem MSWiA

Jak dowiadujemy się z mediów, we wschodnioniemieckich miejscowościach pojawia się coraz więcej uchodźców, którzy docierają nielegalnie przez takie kraje jak Polska i Litwa. - Jako, że przygraniczne ośrodki są przystosowane tylko do odbywania przez przybyszy kwarantanny, zaczynają pękać w szwach - tłumaczy Martin Burmeister.

Według ustaleń dziennika "Die Welt", w rozsianych po Brandenburgii obozach przejściowych dostępnych jest około 3500 miejsc. Zajętych jest ich już blisko trzy czwarte, głównie w okolicach Frankfurtu nad Odrą, gdzie trzeba rozstawiać dodatkowe namioty. "Nielegalne działania białoruskich władz dotykają teraz także Niemcy" - czytamy.

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem