more_horiz
Wiadomości

Morderca poszukiwany od 35 lat zidentyfikowany przez francuską policję. Popełnił samobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 17:19
Francuska policja zidentyfikowała seryjnego mordercę znanego jako "Le Grele" - poszukiwanego od 35 lat. W środę mężczyzna popełnił samobójstwo i pozostawił list, w którym przyznał się do winy. "Le Grele" odpowiadał za serię pięciu morderstw i czterech gwałtów popełnionych w latach 1986-1994.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/sylv1rob1

Ciało mordercy odnaleziono w okolicach Montpellier, na południu Francji. W pożegnalnym liście mężczyzna przyznał, że odpowiadał za zabójstwa kilku osób i że ukrywał się przed policją. Zapewnił jednak, że od 1997 roku nie popełnił żadnej zbrodni.

1200_Francja_shutterstock.jpg
Zabił kobietę i planował zamachy w kilku kościołach we Francji. Ruszył proces algierskiego dżihadysty

Badania DNA potwierdziły tożsamość zabójcy. Morderca znany jako "Le Grele" - czyli "ospowaty", nazywał się tak naprawdę François Vérove i pracował przez wiele lat jako żandarm, a następnie jako policjant.

Francuska policja twierdzi, że miała wkrótce schwytać seryjnego zabójcę. Pod koniec września 750 żandarmów pracujących niegdyś w miejscowościach, w których dochodziło do zabójstw "Le Grele’ego", otrzymało nakaz zgłoszenia się na policję, aby oddać próbkę swojego DNA. Według śledczych skłoniło to poszukiwanego mężczyznę do popełnienia samobójstwa.

Sprawa "Le Grele’ego" była jedną z najstarszych zagadek kryminalnych we Francji.

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem