X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pandora Papers: ujawniono majątki światowych liderów i operacje finansowe

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 20:29
Wyciek danych finansowych z tak zwanych Pandora Papers ujawnił majątek światowych liderów oraz znanych polityków, a także transakcje, których dokonywali, by uniknąć opodatkowania. W sumie w ujawnionych dokumentach figuruje ponad 30 obecnych lub byłych przywódców państw oraz ponad 300 osób publicznych.
Abdullah II, Andrej Babisz, Władimir Putin
Abdullah II, Andrej Babisz, Władimir PutinFoto: shutterstock/Alexandros Michailidis, Frederic Legrand - COMEO

Jedną z nich jest król Jordanii Abdullah II, który poprzez spółki zależne zgromadził w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii nieruchomości warte ponad 70 milionów funtów.

Luksusowe rezydencje

W dokumentach zawarte są również dane dotyczące majątku w Monako, należącego do prezydenta Rosji Władimira Putina. Dane finansowe ujawniają także zakup dwóch luksusowych rezydencji na południu Francji przez urzędującego premiera Czech Andreja Babisza.

KAS pieniądze 1200.jpg
Służby przejmują majątki przestępców. Zabezpieczenia idą w setki milionów złotych

Inwestycje dokonywane poprzez spółki rejestrowane w rajach podatkowych warte są w sumie 12 milionów funtów. W Pandora Papers zawarto również informacje o tym, jak były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair wraz z żoną uniknęli opłat skarbowych przy zakupie biurowca w Londynie.

Ukrywanie majątku

W sumie Pandora Papers to 12 milionów dokumentów, w tym e-maili, arkuszy kalkulacyjnych czy zdjęć dokumentujących inwestycje dokonywane poprzez spółki rejestrowane w rajach podatkowych, między innymi na Wyspach Dziewiczych, w Panamie, Belize, Cyprze czy w Szwajcarii.

W dokumentach zarejestrowane są transakcje dokonywane przez ponad 95 tysięcy spółek w imieniu polityków czy miliarderów. Miały one na celu uniknięcie płacenia podatków lub ukrycie realnej wartości majątku. Dokumenty analizują dziennikarze śledczy z różnych krajów.

fc

Czytaj także

Pałac Putina budowano na jego urodziny? Nowe informacje o rezydencji nad Morzem Czarnym

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 10:50
Imponująca rezydencja w Rosji nad Morzem Czarnym, która według mediów powstała dla Władimira Putina, miała być zakończona na 59. urodziny polityka w 2011 roku - twierdzi rosyjska redakcja BBC, powołując się na osoby, które pracowały przy budowie obiektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa przepisania majątku na żonę. Donald Tusk tłumaczy się i atakuje premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 13:26
- Jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny, a nie ukrycie czegokolwiek - oświadczył lider PO, b. premier Donald Tusk, komentując informację, że przepisał majątek na żonę. Podkreślił, że dane nie zmieniły się od 20 lat i były wielokrotnie publikowane w jego oświadczeniach majątkowych.
rozwiń zwiń