X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Setki dolarów za śmierć na COVID-19. Nowe prawo w Indiach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 18:30
Sąd Najwyższy Indii zatwierdził decyzję rządu o wypłacie 50 tys. rupii (674 dolary) odszkodowania za każdy zgon związany z COVID-19 - podała BBC w poniedziałek. Według oficjalnych danych w Indiach zarejestrowano dotąd ponad 447 tys. przypadków śmiertelnych na skutek Covid-19. Eksperci uważają, że rzeczywisty bilans może być nawet 10 razy wyższy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Sanjoy Karmakar

Sąd zapowiedział, że bliscy zmarłych otrzymają odszkodowanie w ciągu 30 dni od złożenia wniosku w tej sprawie. - Przewyższyłoby to kwoty wypłacane przez władze centralne i stanowe w ramach różnych dobroczynnych programów - dodał.

covid dzieci koronawirus freee shutt 1200 .jpg
Powikłania po COVID-19 mogą być trudniejsze dla dzieci

Klęska żywiołowa

Wyrok został wydany na skutek wniosku prawników, którzy powoływali się na przepisy dotyczące zarządzania klęskami żywiołowymi.

Prawo to zostało wprowadzone w 2005 r. i dotyczy przygotowania strategii łagodzenia skutków katastrof i wypłaty odszkodowań za utratę życia, odniesione obrażenia i zniszczone mienie.

Jak przekazał rząd Indii, odszkodowanie będzie wypłacane "najbliższemu krewnemu osoby zmarłej pod warunkiem, że zostanie udowodnione, że zgon nastąpił na skutek COVID-19".

Czytaj także:


Środki mają zapewnić władze stanowe, co wywołało sprzeciw co najmniej dwóch stanów: Kerali i Radźasthanu, które wskazały, że płacenie z ich funduszy wywrze presję na ich budżet. Dodały, że to centralne władze powinny dostarczyć środki pieniężne na ten cel.

- Dajecie środki na pokrycie skutków gradobicia, powodzi itd., więc teraz powinniście dodać do tego Covid-19. Nie ucierpiał tylko jeden stan, to jest pandemia - apelował minister ds. edukacji szkolnej i turystyki Radźasthanu Govind Singh Dotasara w rozmowie z dziennikiem "The Indian Express".

Na razie nie wiadomo, jaką kwotę władze przeznaczą na wypłaty odszkodowań.

dz

Czytaj także

Ogródkowe taksówki w Bangkoku

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 15:30
Transport w stolicy Tajlandii stawia na ekologię! Pojazdy elektryczne? Napędy wodorowe? Strefy wolne od samochodów? Nie! Ogródki na dachach taksówek!
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19 a turystyka. Karpiński: będziemy się musieli oswoić z sytuacją pandemiczną

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 16:22
- Jestem ogromnym sceptykiem co do ograniczania dostępu do atrakcji turystycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekonomista, ekspert ds. turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. - Prędzej czy później będziemy musieli się chyba oswoić z sytuacją pandemiczną - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska będzie koordynować dostawy szczepionek z UE do państw Partnerstwa Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 16:31
Polska ma być koordynatorem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 z unijnych krajów do państw Partnerstwa Wschodniego. Polscy dyplomaci poinformowali, że finalizowane są procedury i umowy w tej sprawie.
rozwiń zwiń