X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sytuacja w Afganistanie. Talibowie zaczynają znów wydawać paszporty

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 15:54
Afganistan zaczyna znów wydawać paszporty. Ogłosili to przedstawiciele talibów. Przez ostatnich kilka tygodni nie było to możliwe, bo system zatkał się w wyniku ogromnej liczby Afgańczyków, którzy chcieli uciec z kraju.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: PAP/ADI WEDA

Nowy talibski szef biura paszportowego ogłosił na konferencji prasowej, że urząd zaczyna działać jeszcze dzisiaj. Według informacji nowych afgańskich władz, na wydanie paszportu czeka 25 tysięcy osób, które złożyły wniosek jeszcze za czasów poprzednich, prozachodnich władz. W przypadku co najmniej 100 tysięcy osób procedura zacznie się od początku.

kabul 1200 pap.jpg
Kolejny wybuch w Afganistanie. Wiele ofiar śmiertelnych

Szef biura Alam Gul Hakkani poinformował, że mężczyźni i kobiety będą obsługiwani w oddzielnych pomieszczeniach. - Zatrudniliśmy kobiety do pracy, a wejścia i wyjścia dla kobiet i mężczyzn zostały rozdzielone. Żaden mężczyzna nie ma też prawa pobierać odcisków palców od kobiet - dodał.

Czytaj więcej:

Na początku sierpnia, gdy talibowie zdobywali kolejne miasta i szli na Kabul, tysiące Afgańczyków w pośpiechu składało wnioski paszportowe, by wydostać się z kraju. Media informowały, że aby dostać dokument, trzeba było zapłacić kilkaset dolarów łapówki. Tuż przed przejęciem władzy przez talibów biuro przestało w ogóle pracować.

Talibowie zapowiadali wcześniej, że Afgańczycy, którzy chcą wyjechać z kraju, będą mogli to zrobić, jeśli będą mieli paszporty. Nie wiadomo, czy obietnica ta zostanie dotrzymana, ale w ostatnich dniach z Kabulu odleciało kilka samolotów z kolejnymi grupami Afgańczyków. Wyloty organizuje Katar, który w porozumieniu z talibami sprawuje nadzór nad lotniskiem w stolicy.

nj

Czytaj także

Jałowiczor: talibom udało się dość sprawnie zdezorientować społeczność międzynarodową

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 14:21
Jakub Jałowiczor, publicysta tygodnika "Gość Niedzielny", w programie Polskiego Radia 24 mówił m.in. o tym jak rozwinie się sytuacja w Afganistanie pod rządami talibów.
rozwiń zwiń