more_horiz
Wiadomości

Obrady PE. Tematami rosnące ceny energii, Pandora Papers i KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 05:48
Rosnące ceny energii oraz doniesienia o przypadkach prania brudnych pieniędzy przez polityków i przedsiębiorców - te tematy znalazły się w dzisiejszym porządku obrad Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Planowana jest również debata na temat projektów Krajowych Planów Odbudowy, które czekają na zatwierdzenie. Dotyczy to między innymi Polski.
Obrady w Parlamencie Europejskim (zdj.ilustracyjne)
Obrady w Parlamencie Europejskim (zdj.ilustracyjne)Foto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Europosłowie mają dyskutować o rozwiązaniach, które mogą powstrzymać wzrost cen energii, oraz - co za tym idzie - zapobiegną dalszemu wzrostowi cen towarów i usług. W ostatnich chwili do porządki obrad wpisano także sprawę Pandora Papers - ujawnionych dziesiątek przypadków prania pieniędzy przez polityków i przedsiębiorców w rajach podatkowych.

Dziś ma też być mowa o projektach Krajowych Planów Odbudowy, które zostały zgłoszone przez kraje członkowskie, ale czekają jeszcze na zatwierdzenie. Jednym z takich projektów jest dokument przesłany przez Polskę.

ZOBACZ TAKŻE
1200.jpg
Wizyta premiera w Słowenii. Szef rządu wziął udział w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej

Czytaj także:

Jeszcze w tym tygodniu europosłowie zagłosują również nad rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie Białorusi. Mają się w niej znaleźć konkretne propozycje działań dla Komisji Europejskiej wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki. Wśród propozycji są: sankcje, zablokowanie wiz dla przedstawicieli władz w Mińsku, utworzenie biura informacyjnego dla białoruskiej opozycji albo nawet postawienie Aleksandra Łukaszenki przez Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze. W rezolucji ma się również znaleźć zapis o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

ms

Zobacz także

Zobacz także